اقتصادی کدخبر: 257794 ارسال پرینت 72

رکنا:عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه بازار طلای سرخ به ثبات نسبی رسیده است، حداقل و حداکثر قیمت این محصول را اعلام کرد.

رکنا اقتصادی:سید علی حسینی در گفتگو با مهر اظهارداشت: در حال حاضر بازار Store زعفران از ثبات نسبی برخوردار است و قیمت هرکیلوگرم از این محصول حداقل ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه صادرات زعفران نیز هم اکنون روندی عادی و معمولی دارد، افزود: هنوز آمار نهایی صادرات سال ۹۵ به ما اعلام نشده است و از گمرک درخواست کرده‌ایم هرچه سریعتر این کار را انجام دهد. 

حسینی با اشاره به اینکه زعفران به اندازه کافی در بازار وجود دارد، پیش بینی کرد: طی روزهای آتی شرایط تقریبا به همین منوال باشد و شاهد نوسانات چشمگیر در نرخ طلای سرخ نباشیم. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سال گذشته پیش بینی می‌شد ۴۰۰ تن زعفران در کشور تولید شود، افزود: بخاطر سرمازدگی روزهای پایانی سال، این عدد محقق نشد و میزان تولید ما به بیش از ۳۰۰ تن رسید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع:مهراخبار مرتبط

ارسال نظر

  • هم وطن 0 0

    درست است، قیمت زعفران راکاهش داده اند ومی گویند به ثبات بازار رسیده ایم ولی به چه قیمتی که کاهش شدید قیمت زعفران و به صرفه نبودن ان محصول ارزشمند زعفران کاران را بران داشته به جمع اوری پیازهای زعفران خود بپردازندواین کارباعث افزایش قاچاق پیاز زعفران و .اختلال درصادرات خواهدشد.