الریاضه : ایرانی ها بلیت را به قیمت شتر به ما فروختند

اقتصادی کدخبر: 248143 ارسال پرینت 129

رکنا: این بازی 6.5 میلیارد تومان درآمد داشته که یک شیخ عربستانی پول بلیط ها را پرداخت کرده و مسوولان پرسپولیس از آن اظهار بی اطلاعی می کنند. هرچند سوال روزهای اول این بود که با اجازه چه کسی میزبانی ایران به عربستانی ها فروخته شده اما حالا سوال اینجاست که این 6.5 میلیارد را کجا برده اند؟ چه کسی این پول ها را گرفته و چرا صدایش در نمی آید؟

رکنا اقتصادی: در حالی که 72 ساعت از برگزاری بازی پرسپولیس و الهلال عربستان می گذرد ماجرای بلیت فروشی این بازی پیچیده تر می شود. عربستانی ها مدعی هستند که با گران فروشی مواجه بوده اند و طرف ایرانی می گوید اصلا بلیتی نفروخته است. در این بین 6.5 میلیارد بلیت فروش رفته و عربستانی ها آن را پرداخته اند حالا فقط سوال اینجاست که پولی که باید به باشگاه پرسپولیس می رسیده دست چه کسی است؟

اتفاقات بازی پرسپولیس و الهلال از همان اول هم عجیب بود. حضور گسترده هواداران الهلال در بازی ای که پرسپولیس میزبان بود منجر به واکنش های شبکه های اجتماعی شد. البته همه نمی دانستند که براساس قوانین فقط 10 درصد بلیط ها به طرفداران عربستانی می رسیده در حالی که حدود 13 هزار عربستانی در استادیوم بودند. چیزی 3 برابر حق واقعی شان.

674973_137

پرسپولیس میزبان بازی رفت بود و با توجه به گنجایش 34هزار نفری استادیوم می توانست از ورود بیش از 3400 طرفدار الهلال در استادیوم جلوگیری کند. با این همه مدیران پرسپولیس برخلاف عرف مسابقات 30 درصد بلیط های ورزشگاه را برای فروش به رقیب دادند. این رفتار خلاف عرف پرسپولیس را در زمین خودی تحت فشار طرفداران حریف قرار داد. 

در ابتدا به نظر می رسید این تاکتیک مدیران قرمز برای پیدا کردن راهی برای پرداخت بدهی ها باشد. بدهی های سرسام آور در 11 پرونده کمیته انضباطی فیفا که باید پولش از جایی فراه شود اما حالا مدعی شده اند که از محل فروش بلیط حتی هزینه های حضور در امان پرسپولیس هم تامین نشده است.این اما طرف ایرانی ماجراست.

با پایان بازی روزنامه عربستانی الریاضه گزارشی منتشر کرد در مورد اینکه شیخ عربستانی برای اینکه هواداران عربستانی راحت باشند پول 30 درصد صندلی های ورزشگاه را پرداخت کرده است. البته که قیمت بلیط ها هم عجیب و غریب بوده و برای هر نفر 50 ریال عمان پرداخت شده.

یعنی شیخ عربستانی برای هر بلیط 500 هزار تومان داده است. این بذل و بخشش شیخ عربستانی دست مایه گزارش الریاضه و توییت خبرنگار عربستانی شد به خاطر گران فروشی ایرانیها.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر