رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی :

رکنا:رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: درحال حاضر اقداماتی از جمله عرضه گوشت یخی گوساله برزیلی و گوشت گرم آسیای میانه باعث کنترل قیمت گوشت در کوتاه مدت می‌شود.

رکنا اقتصادی :با افزایش قیمت دلار و کاهش عرضه گوشت به بازار، قیمت گوشت گوسفندی افزایش چشم‌گیری داشته است به‌طوری‌که قیمت گوشت گوسفندی شقه تا کیلویی 41 هزار تومان بالا رفت.
در ابتدای هفته جاری با نزولی شدن قیمت دلار و عرضه گوشت قرمز جهت تنظیم بازار، انتظار می‌رفت که وضعیت قیمت گوشت گوسفندی به روال قبل بازگردد اما گزارش میدانی میزان از برخی واحدهای صنفی سطح شهر قیمت‌های بالا تا 42 هزار تومان را برای گوشت شقه گوسفندی نشان می‌دهد.
در همین راستا علی اصغرملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت‌های فعلی در بازار گوشت را غیرواقعی دانست و گفت: درحال حاضر اقداماتی از جمله عرضه گوشت یخی گوساله برزیلی، گوشت گرم آسیای میانه و ممنوعیت صادرات گوشت به کشورهای دیگر انجام شده است که باعث کنترل قیمت گوشت در کوتاه مدت می‌شود.
وی افزود: گوشت‌های عرضه شده برای تنظیم بازار در مناطق 22 گانه شهر تهران درحال عرضه است و کاهش قیمت‌ها و برگشتن به حالت قبل تا چند روز آینده عملی می‌شود.
ملکی با بیان اینکه گوشت با قیمت بالا به واحدهای صنفی عرضه می‌شود گفت: دامداران گوشت را با قیمت بالا به فروش می‌رسانند که همین امر باعث افزایش قیمت گوشت در خرده فروشی‌ها شده و با عرضه گوشت جهت تنظیم بازار و کاهش تقاضا برای گوشت گرم، قیمت‌ها به روال قبل باز می‌گردد.
وی یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت گوشت در بازار را صعودی شدن قیمت دلار در هفته گذشته دانست و گفت: نزولی شدن قیمت دلار در هفته جاری در کاهش قیمت گوشت در بازار تاثیر گذار است که طی مدت کوتاه عملی می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

منبع:میزاناخبار مرتبط

ارسال نظر