با اشاره به آخرین آمار وضعیت کرونا در استان، اظهار داشت: تا کنون در اصفهان 8 مورد قطعی ابتلا به کرونا گزارش شده که یک خانم 64 ساله با بیماری زمینه‌ای فوت کرد، 4 نفر بستری و 3 نفر از بیمارستان ترخیص شدند.

وی افزود: 66 نمونه آزمایش مشکوک به کرونا ارسال شده که بعد از گذشت زمان مورد نیاز نتایج اعلام شده و از امروز هم آزمایشگاه تشخیص کرونا در اصفهان راه‌اندازی شد و نمونه‌هایی که فرستادند مربوط به نمونه‌هایی است که قبلا برای تهران ارسال شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه هر کسی نمی‌تواند برای انجام آزمایش تشخیص کرونا به آزمایشگاه مراجعه کند، اظهار داشت: حتی کسانی که علائم سرماخوردگی هم داشته باشند نمی‌توانند آزمایش بدهند مگر اینکه طبق دستور پزشک بستری شوند و پزشکان با توجه به آزمایشات پاراکلینیکی که بر اساس شرایط بالینی یا نمونه‌ها انجام می‌دهند به ابتلا به کرونا مشکوک شوند و آن وقت برای تایید به آزمایشگاه ویروس شناسی ارسال می‌شود.

وی تصریح کرد: سامانه هات لاین پاسخگویی پزشکان به سوالات شهروندان در پردیس دانشگاه علوم پزشکی با سرشماره 3113 راه‌اندازی شده و از ساعت 12ظهر امروز با آغاز به کار سامانه تا ساعت 4 بعد از ظهر 700 تماس برقرار شده و پزشکان به سوالات افراد پاسخ دادند و آنان را راهنمایی کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟