آغاز ساخت همزمان ۱۰۰۰ کلاس درس خیرساز در استان اصفهان با همکاری پتروپالایش اصفهان

به گزارش رکنا از اصفهان؛ ساخت همزمان ۱۰۰۰ کلاس درس خیرساز در استان اصفهان طی مراسمی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، استاندار اصفهان، مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، مدیرکل آموزش و پرورش استان و مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اصفهان در دبستان خیر ساز حاج علی لباف آغاز شد.

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در این مراسم با بیان این که طرح تصفیه گازوئیل پالایشگاه اصفهان یکی از پیچیده ترین طرح های پالایشی کشور مطرح بود، گفت: قرار بود این طرح بزرگ زیست محیطی در انتهای امسال (۱۴۰۳) به بهره برداری برسد ولی با برنامه ریزی منسجم، این طرح ملی طی ۶ ماه و پارسال به بهره برداری رسید و با بهره برداری این طرح، روزانه ۳۰۰ تن گوگرد گازوئیل تولیدی پالایشگاه اصفهان حذف می شود.

دکتر محسن قدیری افزود: طرح های ملی متعددی در پالایشگاه اصفهان اجرا ولی ۱۵ سال متوقف شده بود که با برنامه ریزی ها، امروز همه آنها فعال شده است و در حال حاضر ۶.۲ میلیارد یورو طرح در پالایشگاه اصفهان در حال اجرا است.

هلدینگ3وی با بیان این که ۴۶۰ طرح زیست محیطی در پالایشگاه در حال اجرا است افزود: برای این که ثابت کنیم پالایشگاه اصفهان آلاینده نیست و خروجی دودکش های آن به صورت دائم توسط اداره کل حفاظت محیط زیست پایش می شود، ۲ دستگاه مانیتور پایش کیفیت هوای در حال خریداری هستیم که یکی از آنها در محوطه پالایشگاه و نشانگر های آن در شهر اصفهان نصب خواهد شد تا مشخص شود این پالایشگاه تمام استانداردهای زیست محیطی تعریف شده را رعایت می کند.

قدیری با بیان این که هلدینگ پتروپالایش اصفهان به زودی یک پالایشگاه با ظرفیت ۱۲۰ هزار بشکه ای در بندرعباس می سازد افزود: طرح های پالایشگاهی که اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان مجوز اجرای آن را در پالایشگاه اصفهان نمی دهند، در بندرعباس اجرا خواهد شد. 

مدیرعامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان با اشاره به این که این هلدینگ رکورد اجرای طرح های پالایشگاهی را در کشور طی ۲.۵ سال گذشته شکسته است گفت: پروژه زیست محیطی تصفیه نفت سفید پالایشگاه اصفهان با ظرفیت حذف ۴۰ تن گوگرد طی یکسال ساخته شده است به زودی تکمیل و به بهره برداری می رسد.

هلدینگ2قدیری افزود: هلدینگ پتروپالایش اصفهان در بندرعباس در حالی تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد که بر اساس استانداردهای تعریف شده مدت زمان ساخت چنین پالایشگاهی ۱۰ سال است.

وی گفت: هلدینگ پتروپالایش اصفهان در راستای ایفای مسئولیت ‌های اجتماعی خود پارسال حدود ۷۰۰ نفر از زندانیان جرایم مالی غیر عمد را آزاد کرد. 

استاندار اصفهان نیز در این مراسم، تقدیم ۲۴ هزار شهید، وجود خیریه ها و نیکوکاران و وجود صندوق های قرض الحسنه را معرف استان اصفهان در کشور اعلام کرد و گفت: نیکوکاران اصفهان در کشور سرآمد هستند. 

هلدینگ1سیدرضا مرتضوی با بیان این که هلدینگ پتروپالایش اصفهان در حال ساخت یک نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات است گفت: این هلدینگ نیز در طرح انتقال آب از دریای عمان به اصفهان سرمایه گذاری کرده است که نشان از مدیریت انقلابی این مجموعه دارد. 

گفتنی است در جشن گلریزان نهضت مدرسه سازی هلدینگ پتروپالایش اصفهان که در خردادماه سال جاری برگزار شد، پالایشگاه اصفهان متعهد به ساخت ۵۰ مدرسه ۶کلاسه شد که بزرگترین تعهد مدرسه‌سازی کشور محسوب می شود.

منبع: روابط عمومی هلدینگ پتروپالایش اصفهان

کدخبر: 1012720 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟