تفاهم‌نامه همکاری میان «شهرداری اصفهان» و «ایکوم» امضاء می‌شود

به گزارش رکنا از اصفهان؛ علی قاسم زاده با اعلام این خبر گفت: ایکوم در طول مدت فعالیت خود، از نظر محتوایی یکی از مراجع اصلی حمایت از موزه‌ها بوده است.

وی افزود: در فرآیند شکل‌گیری موزه تاریخ شهرداری اصفهان که طی هفته جاری در رویداد «باغ هزار داستان» در عمارت تاریخی باغ زرشک تشریح و تبیین می‌شود، نشان می‌دهیم که تشکیل این موزه یک پروژه فرآیند محور بوده است، بنابراین بخشی از مطالعاتی که این موزه در آینده و برای ادامه فعالیت خود نیاز دارد را در قالب تفاهم‌نامه‌ای با مراجع موزه‌داری و علمی پیگیری خواهیم کرد که یکی از این تفاهم‌نامه‌ها با ایکوم است.

شهردار اصفهان از برگزاری سلسله نشست هایی در محل موزه پس از انعقاد این تفاهم نامه خبر داد و گفت: حمایت مادی و معنوی در نشست‌های مطالعاتی و پژوهشی موزه تاریخ شهرداری اصفهان با ایکوم در 8 موضوع خلاصه می‌شود و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان در این تفاهم‌نامه با کمیته ملی موزه های ایران، متعهد به اجرای نشست‌هایی در محل موزه است.

وی ادامه داد: ایکوم نیز به عنوان طرف دیگر تفاهم‌نامه و به عنوان یکی از مراجع اصلی موزه‌داری در کشور متعهد به معرفی اساتید و موضوعات مرتبط با همین موزه می‌شود.

قاسم زاده با اشاره به موضوعات این تفاهم‌نامه خاطرنشان کرد: موزه پذیری بناهای تاریخی، مخاطب‌شناسی موزه تاریخ شهرداری، تبیین کارکرد اصلی موزه شهرداری و بررسی نمونه‌های مشابه، چگونگی بازنمایی هویت در موزه‌های شهرداری، تاریخ بلدیه و سیری در تکامل بلدیه، کاربرد هوش مصنوعی در موزه ها، نقش الگوهای مفهومی در جوامع و بررسی نقش سیاست در موزه‌های تاریخی در این تفاهم نامه ذکر شده است.

وی خاطرنشان کرد: مدت این تفاهم‌نامه یک ساله و از خرداد 1403 تا خرداد 1404 تعیین شده است.

اصفهان/ بهمن راعی

کدخبر: 1005847 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟