خرید کفش از جمله خریدهای پرهزینه‌ای‌ست که اگر در انتخاب مُدل و رنگ کفشی که می‌خواهید با کت‌‌وشلوارتان ست کنید اشتباه کنید، ضرر بزرگی به کیف پول و جیبتان خواهید زد. حتماً دیده‌اید فردی را که یک دست کت‌‌وشلوار لاکچری را با یک جفت کفش گران‌قیمت پوشیده است، اما به‌دلیل اشتباه در انتخاب رنگ و مُدل کفش بدتیپ به‌نظر می‌رسد یا اینکه آن‌طور که باید جذاب و خوش‌تیپ به نظر نمی‌رسد. باید در انتخاب جنس، مدل و رنگ کفش نهایت دقت را داشته باشید که با کت‌‌وشلوار شما همخوانی داشته باشد.

هر رنگ کفشی را با هر کت‌‌وشلواری نمی‌توان پوشید

حتماً شما هم به این موضوع واقف هستید که هر رنگ کفشی را با هر کت‌‌وشلواری نمی‌توان پوشید و نحوۀ ست‌کردن این دو، اصول و قواعد مربوط به خودش را دارد. البته مواردی که به آن اشاره می‌کنیم کلی‌ست و شما برای رسیدن به بهترین ترکیب باید آن‌ها را در کنار یکدیگر قرار داده و امتحان کنید. البته بهتر است مجموعۀ کفش‌هایی که دارید را بررسی کنید و هنگام خرید مُدل و رنگی را بخرید که آن را ندارید.

کدام رنگ کفش برای کدام کت‌‌وشلوار؟

هنگامی که می‌خواهید برای یک استایل رسمی و کت‌‌وشلوار ساده یک جفت کفش مناسب انتخاب کنید، راحت‌ترین انتخاب یک جفت کفش آکسفورد و کلاسیک است. امروزه هر نوع کفشی را می‌توان با کت‌‌وشلوار پوشید؛ از صندل چرمی تا کفش کتانی. این به نوع کت‌‌وشلوار شما بستگی دارد. بااین‌حال اکثر اوقات انتخاب افراد کفش‌های کلاسیک آکسفورد یا دربی است؛ کفش‌هایی که هر مردی باید حداقل یک جفت از آن‌ها را در جاکفشی خود داشته باشد. یک جفت کفش آکسفورد مشکی برای ست‌کردن با کت‌‌وشلوار کلاسیک رسمی‌تان و یک جفت کفش دربی قهوه‌ای برای پوشیدن با کت‌‌وشلوار مجلسی یا لباس کارتان.

کفشی که با هر کت‌‌وشلواری می‌توان پوشید

داشتن یک جفت کفش چرم قهوه‌ای‌رنگ به احتمال زیاد بهترین گزینه است. بنابراین از بین کفش‌های آکسفورد، دربی، لوفِر یا نیم‌بوت‌های چلسی هر کدام که مناسب استایلتان است را انتخاب کنید. قهوه‌ای را نمی‌پسندید؟ گزینه دوم یک جفت کفش سیاه است، البته حواستان باشد با هر کت‌شلواری نمی‌توانید آن را بپوشید. کفش سفید یا طوسی هم بسته به کت‌‌وشلوارتان گزینه‌های مناسبی هستند.

رنگ کفش متناسب با کت‌‌وشلوار خاکستری

رنگ خاکستری به‌عنوان یکی از رنگ‌های خنثی با اکثر رنگ‌ها قابل‌ست‌شدن است. اما اگر به‌دنبال بهترین گزینه هستید یک جفت کفش نیم‌بوت چرم مردانه مشکی را انتخاب کنید؛ مخصوصاً برای کت‌‌وشلوار خاکستری پشمی یک جفت نیم‌بوت چلسی، انتخاب ایده‌آلی‌ست.

رنگ کفش متناسب با کت‌‌وشلوار مشکی

قطعاً کفش سیاه. البته گزینه‌های دیگری هم دارید، اما اگر به‌دنبال بهترین و ایده‌آل‌ترین مدل و رنگ کفش هستید یک جفت کفش سیاه بپوشید. به‌ترتیب کفش آکسفورد سیاه، دربی یا نیم‌بوت چلسی سیاه‌رنگ گزینه‌های پیش روی شما هستند. البته اگر یک جفت کفش مخمل مشکی دارید آن را هم می‌توانید به‌عنوان آخرین انتخابتان قرار دهید.

رنگ کفش متناسب با کت‌‌وشلوار اسپرت

باتوجه‌به رنگ کت‌‌وشلوارتان از بین رنگ‌های بژ و سفید که رنگ‌های خنثی هستند یکی را انتخاب کنید. البته برای این سبک کت‌‌وشلوارها شما می‌توانید از کتانی، صندل چرم و رنگ‌های دیگر هم استفاده کنید.

رنگ کفش متناسب با کت‌‌وشلوار آبی

شیک، امروزی و خاص. کت‌‌وشلوار آبی‌رنگ برای مردان در تعاملات اجتماعی یک گزینه خاص و درجۀ یک است. کفش قهوه‌ای بهترین گزینه‌ای‌ست که می‌توانیم به شما معرفی کنیم؛ انتخابی که هرگز از آن پشیمان نخواهید شد.

رنگ کفش متناسب با کت‌‌وشلوار زغالی

برای کت‌‌وشلوار زغالی‌رنگ، کفش مشکی اولین گزینه است. کفش قهوه‌ای هم گزینۀ دوم است؛ البته نه قهوه‌ای روشن، بلکه قهوه‌ای کاملاً تیره.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟