رکنا:استاندار سمنان با اشاره به این که میانگین بیکاری در کشور ۱۲.۴ درصد است گفت : استان سمنان رتبه دوم را در پایین بودن نرخ بیکاری در کشور دارد.

رکنا اقتصادی:محمدرضا خباز استاندار سمنان در نشست شورای اداری استان سمنان گفت: میانگین نرخ بیکاری در کشور 12.4 درصد است و استان سمنان با 8.6 درصد رتبه دوم در پایین بودن میزان نرخ بیکاری در کشور را داراست.
وی افزود : استان مرکزی با 7.3 درصد رتبه اول در شاخص کمترین میزان نرخ بیکاری دارد و سمنان، زنجان، هرمزگان و خراسان به ترتیب در جایگاه های بعدی قرار دارند.
وی تصریح کرد : با وجود دوم بودن استان سمنان از لحاظ کمترین میزان بیکاری در کشور، باز هم باید تلاش های فراوانی برای افزایش اشتغال زایی در استان شود تا از استان های همجوار نیز به این استان برای کار مهاجرت صورت بگیرد.
استاندار سمنان یادآور شد: بالاترین میزان افراد بیکار، افراد تحصیل کرده هستند که باید برای این افراد اشتغال زایی انجام شود.
وی یکی از راهکارهای اشتغال زایی بیشتر را احیای معادن در استان سمنان اعلام کرد و افزود: مقام معظم رهبری نیز بر احیای معادن تاکیدهای فراوانی داشته اند.
وی یادآور شد: برای محقق شدن شعار سال، باید تولید داخلی افزایش یابد که در این صورت اشتغال زایی نیز بیشتر می‌شود و برای این مهم باید تفاهم‌نامه های به امضا رسیده به مرحله عملی برسد.
استاندار سمنان با اشاره به فعالیت های مثبت انجام شده در نوروز 96 در استان سمنان، گفت: با انسجام و همدلی مدیران استانی، مسافران نوروزی امسال با آرامش بیشتری به سفر رفته اند و تصادفات 25 درصد کاهش یافت.
وی با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در اواخر اردیبهشت 96، گفت: انتخابات پیش رو بسیار مهم است و باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات فراهم شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر