اسکان بیش از 782 هزار مسافر نوروزی در اصفهان طی 13 شب گذشته

به گزارش رکنا از اصفهان؛ مسئول کمیته قضائی و انتظامی ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: از ساعت 7 صبح یکم فروردین تا ساعت 7 صبح روز چهارشنبه هشتم فروردین ماه ۳۱۸ مورد تذکر و اعمال قانون بازاریابان اسکان غیرمجاز (کلید به دستان) و جمع‌آوری ۱۳۷۳ چادر مسافرتی در شهر انجام شده است.

روح‌الله ابوطالبی افزود: در این بازه زمانی 2 هزار و 631 مورد راهنمایی خودروی مسافران و هدایت و ساماندهی ۴۲ متکدی و ۱۹۳ دست‌فروش انجام و ۱۵۴ چادر مسافرتی توسط نیروهای گشت ویژه این اداره کل از سطح شهر جمع‌آوری شده است.

خروج ۲۱۰ کپسول گاز پیک‌نیک از چادر مسافران نوروزی

مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان گفت: نیروهای آتش‌نشان مستقر در باغ فدک در شامگاه 7 فروردین ماه ۲۱۰ کپسول گاز پیک‌نیک و 6 وسیله گرمایشی غیرمجاز را از چادر مسافران خارج کردند.

محمدمهدی مقدس زاده ادامه داد: شب گذشته با توجه به افزایش ورود مسافران به شهر در سالن ورزشی امام خمینی (ره) ۲۱ تخته چادر و در ورزشگاه ولایت ۱۹۰ تخته چادر مسافرتی برپا شد.

او خاطرنشان کرد: 6 نیروی غواص آتش‌نشانی در قالب 3 خودرو در اطراف زاینده‌رود مستقر هستند و ۱۱۰ مورد راهنمایی و جلوگیری از حادثه در کوه صفه در قالب یک اکیپ ثابت در 2 شیفت در نقاط مختلف کوه انجام شد.

مسئول کمیته اسکان ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با اعلام اینکه شهر اصفهان شب گذشته میزبان ۸۵ هزار و 218 مسافر نوروزی بوده است، گفت: از آغاز فعالیت ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان (بیست‌وچهارم اسفند سال گذشته) تاکنون ۷۸۲ هزار و ۷۷۲ نفر در شهر اصفهان اسکان یافته اند.

جواد شفیعی افزود: شامگاه گذشته درهای باغ فدک به‌روی گردشگران و مسافران نوروزی باز بود و بیش از ۵۴۰۰ نفر در این مجموعه به صورت چادرخواب اسکان پیدا کردند.

اصفهان/ بهمن راعی

کدخبر: 983707 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟