کسب مدال طلای المپیاد سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی توسط دختر کهگیلویه و بویراحمدی
به گزارش رکنا از کهگیلویه و بویراحمد؛ ثنا دژآباد دانش‌آموز دبیرستان دخترانه فرزانگان یاسوج در پایه دوازدهم رشته علوم تجربی با اعلام کمیته علمی المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور موفق به کسب مدال طلای این دوره از مسابقات شد.

علم سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از حوزه‌های پرکاربرد در درمان بیماری‌ها در جهان است که نقش موثری در کارآفرینی و سرعت توسعه کشور دارد.

ثنا دژآباد دارنده مدال طلا المپیاد سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور درباره رمز موفقیت خود گفت: توکل به خدا ، حمایت خانواده ، پرسنل مدرسه و تلاش‌های خودم باعث شد که به این مدال دست پیدا کنم.

وی افزود: المپیاد مسیر لذت‌بخشی است و برای همین دوست دارم علاوه بر تحصیل، در زمینه المپیاد نیز فعالیت داشته باشم ضمن اینکه در کارهای تحقیقاتی پژوهشی چندین سال هست کار می کنم.

رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهشگران جوان اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد در مرحله اول المپیاد های علمی تعداد ۶۷۲ نفر باهم به رقابت پرداختند که از این تعداد ۸۹ نفر به مرحله دوم و استانی راه پیدا کردند.

رحمان چمن آرا گفت: در مرحله کشوری از استان کهگیلویه و بویراحمد ثنا دژآباد به مسابقات المپیادهای علمی کشور راه یافت که موفق شد مدال طلا را کسب کند.

مریم بردیده/کهگیلویه و بویراحمد

کدخبر: 845528
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟