نایب رئیس شورای ائتلاف: بومی‌گزینی مطالبه جدی نیروهای انقلابی کردستان است

 

به گزارش رکنا از کردستان؛جلال اصغری گفت: در سنندج با تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: امیدواریم روز به روز تفکر بسیجی در جامعه ترویج پیدا کند و بتوانیم با چنین تفکری مدیریت جهادی را تحقق ببخشیم.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان کردستان همچنین با تبریک انتصاب آقای زارعی‌کوشا به عنوان استاندار کردستان، خاطرنشان کرد: استاندار جدید، نیرویی جوان، انقلابی، پاکدست و توانمند است و امیدواریم با انتصاب وی مشکلاتی که در استان وجود دارد رفع شود.

اصغری ابراز امیدواری کرد، با استقرار دولت مردمی آقای رئیسی، گام‌های اساسی در رفع مشکلات جامعه برداشته شود و پاسخگویی به مطالبات مردمی نمود بیشتری داشته باشد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به برنامه تکریم و معارفه استانداراران سابق و جدید کردستان، اضافه کرد: اگرچه عملکردهای دولت قبل در کردستان در این مراسم در قالب یک کلیپ ارائه شد اما باید عرض کنم که در حوزه فرهنگی هیچگونه اثرگذاری طی چند سال اخیر نداشتیم.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان خاطرنشان کرد: اگر منظورشان از ارائه اقدامات در حوزه فرهنگ، اعطای مجوز نشریات به برخی اشخاص بوده هم ما و هم خودشان خوب می‌دانند این اقدامات چه عواقبی برای استان به دنبال داشت.

وی گفت: اگر به نظر خودشان کارنامه قابل قبولی در حوزه عمرانی هم در کردستان دارند پس این همه مشکلات که مردم با آن دست به گریبان هستند، چیست؟

به گفته وی، تورم و بیکاری در کردستان به عنوان مشکلات جدی در دولت قبل کاملا مغفول ماند و در این راستا اقدامی انجام نگرفت در حالیکه یکی از مطالبات جدی مردم موضوع فسادستیزی و رفع مشکل بیکاری و تورم است.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان اضافه کرد: کردستان در نرخ بیکاری جز استان‌های اول و در موضوع تورم حتی از استان تهران هم پیشی گرفته است که این مشکلات بزگترین فشار را به مردم وارد کرده است.

اصغری گفت: بیان چند مطلب از سوی استاندار سابق کردستان در مراسم تکریم خود و معارفه استاندار جدید بار مسئولیت آقای زارعی کوشا را سنگین‌تر کرد.

وی عنوان کرد: آقای مرادنیا استاندار سابق کردستان در این مراسم عنوان کرد من تنها آمدم و تنها می‌روم، در صورتی این تنها یک شعار بود چون دو نفر از معاونین وی غیربومی بودند. البته بیان این مطلب تلنگری برای استاندار جدید کردستان بود که در بحث بومی‌گزینی باید قدم‌های اساسی بردارد و این موضوع را نه در حد یک شعار، بلکه عملی کند.

نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان کردستان گفت: آقای مرادنیا همچنین عنوان کرد از تمام ظرفیت‌ نیروهای وزارت کشور استفاده کرد و قوه مجریه را در استان مستقل کرد اما به ظاهر این موضوع چیز دیگری بود.

 

وی عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های استانی چه در حوزه نیروی انسانی به عنوان مهم ترین ظرفیت در کردستان از مطالبات جدی مردم کردستان از استاندار جدید است.

وی گفت: ما از تمام جریان‌های سیاسی در استان نیروی کم نداریم نیروهای توانمند و کارآمد وجود دارد که 8 سال است کنار گذاشته شده‌اند و دولت سابق اجازه فعالیت به آنها نمی‌داد که انتظار داریم در این دولت از  آنها در راستای خدمت به مردم و کمک به تحقق شعارهای ریاست جمهور استفاده شود.

وی افزود:‌ یکی از مطالبات جدی مردم کردستان از دولت انتخاب استاندار بومی‌ بود که خوشبختانه با انتصاب اقای زارعی‌کوشا به عنوان یک نیروی جوان و پاکدست این مطالبه محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بالغ بر 5 هزار عضو اصلی تمام‌قد در خدمت استاندار کردستان به عنوان نماینده عالی دولت مردمی خواهیم بود و حاضر به همراهی و همکاری هستیم.

وی اظهار کرد: ما به عنوان شورای ائتلاف با تمام جریان‌های سیاسی استان ائتلاف می‌کنیم و امیدواریم آنچه لایق مردم استان در زمینه خدمت‌گذاری است را انجام دهیم و در مسیر توسعه استان گام‌های اساسی برداریم.

 

وی خاطرنشان کرد: در زمان انتخاب استاندار کردستان افرادی که در گذشته منصب‌هایی در این استان داشتند و در حال حاضر نماینده سایر استان‌ها هستند به خود اجازه داده بودند در موضوع انتخاب استاندار کردستان دخالت کنند که پیام ما به این عزیزان این است که کردستان نیاز به قیوم ندارد و لازم نیست آنها دایه مهربان‌تر از مادر برای کردستان شوند.

وی افزود: کردستان از ظرفیت انسان‌های بزرگ و توانمند که در سطح ملی مطرح هستند برخوردار است و خودشان می‌توانند دنبال مطالبه خود در دولت باشند و نیازی به قیوم ندارند، کردستان هم نماینده مجلس و هم جریان‌های سیاسی دارد لذا از این عزیزان می‌خواهیم دست از سر کردستان بردارند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان رئیس ستاد انتخابات حجت‌الاسلام رئیسی در سخنرانی‌هایی که برای دعوت از مردم به مشارکت در انتخابات داشتم، ضمن اینکه ویژگی‌های فسادستیزی، جهادی و مردمی این دولت را برای مردم تشریح می‌کردم، اعلام کردم اگر دولت براساس این چهارچوب‌ها حرکت نکند در جایگاه مطالبه‌گری اقدام خواهم کرد.

وی تصریح کرد: در جایگاه سیاسی و به عنوان کسی که رئیس هیئت موسس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و رئیس ستاد حجت‌الاسلام رئیسی در سال‌های 96 و 1400 بوده‌ام در جاهایی که بدانیم فرامین رهبر معظم انقلاب و شعارهای آقای رئیس جمهور در استان عملی نمی‌شود مطالبه‌گری خواهم کرد.

وی در همین راستا گریزی به فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد دیدگاه امام امت در خصوص انتصاب مدیران زد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند «امام راحل همواره اصرار داشت که مسوولان از میان مردم انتخاب شوند، از خود مردم باشند وابستگی‌ها ملاک قبول مسئولیت‌ها نباشد، وابستگی به شخصیت‌ها و فامیل‌ها بلای هزار فامیلی است که در دوران قاچار و پهلوی بر سر مردم این کشور آمده است».

وی خاطرنشان کرد: این یکی از جملاتی بود که رهبر فرزانه انقلاب از قول امام راحل بیان کردند و فرمودند «امام امت به این مسئله بسیار حساس بود و همواره بر انتصاب افراد از بطن مردم تاکید داشتند».

وی عنوان کرد: کسی که از بطن مردم انتخاب می‌شود مردم هم او را قبول دارند، لذا از استاندار جوان، مومن و پاکدست کردستان انتظار هست همانگونه که خودشان به عنوان یک نیروی توانمند بومی و جوان سکان‌دار استانداری شده و وزیر کشور در مراسم معارفه‌اش نیروی انسانی را یکی از ظرفیت‌های کردستان عنوان کرد، انشاءالله در بدنه دستگاه‌های استان از نیروهای بومی، انقلابی، هم‌سو، هم‌فکر و مردمی استفاده کند.

وی تصریح کرد: ما با تمام جریان‌های سیاسی و مسئولان همدل و همفکر هستیم و از تمام ظرفیت‌های شورای ائتلاف برای موفقیت دولت و استاندار استفاده خواهیم کرد و تنها انتظار ما این است که از نیروهای توانمند تمام شهرستان‌های استان استفاده کند تا کردستان به همان نماد وحدت وهمدلی که خود استاندار در مراسم معارفه اشاره کرد، تبدیل شود.

 

عبدالحکیمی/ کردستان

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟