آمادگی کامل شهرداری همدان برای عملیات برف‌روبی

به گزارش رکنا در همدان، سید مسعود حسینی در بازدید از مانور عملیات زمستانی در بلوار ارم گفت: همه ساله در آبان‌ماه با تشکیل ستاد عملیات زمستانی برنامه‌ریزی‌های لازم برای آماده‌سازی کارکنان، تجهیزات و ماشین‌آلات شهرداری برای عملیات زمستانی انجام می‌شود.
وی با اشاره به تعداد ماشین‌آلات و نیروی انسانی شهرداری بیان کرد: ۲۷۰ دستگاه ماشین‌آلات شامل گریدر، لودر، بابکت، کامیون و نمک‌پاش به فراخور میزان بارش مورداستفاده قرار می‌گیرد و ۷۰۰ نفر نیروی انسانی در این عملیات شرکت می‌کنند .

41360755-ca79-42e4-bf78-a7f846f9bf43
 معاون خدمات شهری شهرداری همدان نیز گفت: هدف از برگزاری مانور، اطمینان کامل شهروندان از آمادگی مجموعه شهرداری برای عملیات زمستانی و مقابله با سیلاب‌های احتمالی است و تردد ماشین‌آلات برای آشنایی با مسیرها و کسب آمادگی برای اجرای برف‌روبی تمرین می‌شود.

حسین مردانی گفت: سازمان مدیریت پسماند با تهیه و تأمین بیش از ۱۵۰دستگاه از انواع ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی شامل انواع ماشین‌آلات حمل زباله، برف‌روب‌های مکانیزه، جاروب‌های خیابانی، خودروهای مخصوص شست‌وشوی مخازن زباله و انواع ماشین‌آلات عمرانی به عنوان بازوی توانمند شهرداری همدان در حال انجام وظیفه است.

82c7b50f-bbbf-467f-95d5-bb5ae0f0900e

وی بیان کرد: در حال‌حاضر و با اعلام هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر آغاز بارندگی‌ها، این سازمان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با تمامی ماشین‌آلات و نیروهای عملیاتی خود در آماده‌باش کامل بوده که از زمان آغاز بارندگی و با اولویت برف‌روبی معابر درجه یک با ۱۰دستگاه نمک‌پاش مکانیزه مجهز به تیغه برف‌روبی، ۳۳دستگاه کامیون مجهز به تیغه برف‌روبی، 7 دستگاه گریدر، ۱۲دستگاه بابکت، 3دستگاه بیل مکانیکی و 2 دستگاه لودر در قالب ۱۷تیم عملیاتی جهت رفاه حال شهروندان عزیز و سهولت تردد در سطح شهر فعالیت خود را آغاز می‌کند.

مردانی با بیان اینکه در این مدت تعمیرگاه و واحد سوخت‌رسانی این سازمان به‌صورت شبانه‌روزی فعال خواهد بود، ادامه داد: از دیگر اقدامات سازمان مدیریت پسماند در این زمینه، تجهیز آسایشگاه و سالن غذاخوری رانندگان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین خرید و دپوی ماسه و نمک است که با 2 دستگاه لودر و 3 دستگاه بیل مکانیکی به ماشین‌آلات مکانیزه برف‌روبی و نمک‌پاش‌ها انتقال داده می‌شود.

 

وی  ضمن درخواست از شهروندان جهت خودداری از پارک خودروها در حاشیه معابر اصلی و ترددهای غیرضروری در هنگام بارش برف، گفت: در کنار عملیات برف‌روبی عوامل این سازمان از موضوع حمل پسماندها و جمع‌آوری زباله‌ شهر غافل نبوده و به وسیله‌ بیش از ۵۰دستگاه پرس حمل زباله و سمی تریلر عملیات پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌های شهر همدان را بدون وقفه انجام می‌دهند.

مرتضی رضایی، مدیر خدمات شهری شهرداری همدان با تأکید بر لزوم همراهی شهروندان در تسریع برف‌روبی بیان کرد: شهروندان با پارک نکردن خودرو در زمان بارش، استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی و همراه داشتن زنجیرچرخ و لاستیک مناسب، مدیریت شهری را در ارائه خدمات بهتر یاری کنند.
 

 

آیا این خبر مفید بود؟