پرستار کرمانشاهی بدون تزریق واکسن درگذشت + عکس و جزئیات

به گزارش خبرگزاری رکنا از کرمانشاه، صبح دیروز یکی از مدافعان سلامت در کرمانشاه به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد.

مدافع سلامت مهدی صالحی پرستار ۳۰ ساله بخش ای.سی.یو بیمارستان فارابی کرمانشاه پس از ابتلا به کرونا و بستری شدن در بیمارستان محل خدمت خود، بامداد چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ درگذشت و به همرزمان شهیدش پیوست.

پرستاران و پزشکان و تمامی همکاران بیش از یک سال و نیم است که با ورود ویروس کرونا به استان جان بر کف، ارائه خدمت کرده و می‌کنند.

پس از انتشار خبر شهادت این پرستار، موجی از ضد واکسن‌ها شهادت این کادر درمان را بهانه‌ای برای حمله به طرح ملی واکسیناسیون قرار دادند و مدعی شدند که واکسیناسیون نه تنها کارایی در جلوگیری از مرگ و میر ندارد بلکه خودش باعث فوت می‌شود!

شهید «صالحی» واکسن نزده بود

چند همکار شهید «مهدی صالحی» در گفت‌وگو با خبرنگار رکنا تایید کردند که او به دلایل شخصی واکسن دریافت نکرده است.

یکی از همکاران وی در این خصوص، چنین گفت: من نمی‌خواستم در این خصوص صحبت کنم، اما چون دیدم که برخی‌ها از خبر شهادت ایشان در حال سوء استفاده هستند، واقعیت رو بیان کردم که آقای «صالحی» واکسن نزده بودند.

این کادر درمان همچنین افزود: متاسفانه ایشان جزء معدود افرادی بود که در میان کارکنان کادر درمان واکسن دریافت نکردند.

در تایید این خبر، منابع موثق دانشگاه علوم پزشکی نیز عدم دریافت واکسن این کادر درمان را تایید کردند. 

یکی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گفت: متاسفانه شهید «مهدی صالحی» بنابر مسائل شخصی هرگز واکسن دریافت نکردند.

این مسئول افزود: در حال حاضر تمامی کارکنان کادر درمان واکسینه شده‌اند و افرادی که واکسن دریافت نکنند حق ورود و تردد در مراکز درمانی را ندارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟