به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی استانداری مازندارن، احمد حسین زادگان در جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش با عنوان این که تعداد مدال های ورزشکاران مازندرانی در المپیک و عملکرد آنها در این جلسه مورد بررسی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: آخرین اصلاحیه سند راهبردی ورزش استان در دستور کار این شورا قرار گرفته است و مقرر شد طی ۲ هفته آینده سند راهبردی و برنامه عملیاتی ورزش استان با استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه پیشکسوتان و کمیته های پژوهشی تحقیقاتی ارائه شود.

وی افزود: با توجه به اینکه ورزش استان از شیوع کرونا خسارت فراوانی را متحمل شده است مقرر شد با ارائه نظرات و طرح های عملیاتی و با کسب نظر از ستاد ملی و استانی کرونا، برگزاری مسابقات بدون تماشاگر با اخذ مجوز در دستور کار قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان مازندران، تصریح کرد: مسائل مرتبط با ورزش نونهالان، زیرساخت های ورزشی و استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی می بایست در دستور کار هیئت های ورزشی قرار گیرد.

وی گفت: یکی از مهم ترین مشکلات ورزش استان عدم ایجاد منابع مالی و انسانی برای عملیاتی کردن طرح و برنامه هاست و عدم وجود صنایع بزرگ در استان منجر به این شده است که نتوانیم در مازندران در رشته فوتبال در سطح حرفه ای تیمداری کنیم هرچند این موضوع تنها مربوط به مازندران نیست.

حسین زادگان اظهار کرد: تشکیل کمیته های تخصصی متشکل از چهره های علمی، اجرایی و ورزشی، قهرمانان و پیشکسوتان با تدوین برنامه های عملیاتی برای هیئت های ورزشی می بایست بصورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

استاندار افزود: هدفمند کردن‌ منابع مالی و انسانی و متناسب کردن منابع موجود با برنامه های ورزشی توسط کمیته های تخصصی می بایست در دستور کار قرا گیرد چرا که اداره و مدیریت ورزش باید براساس برنامه، استراتژی و مطالعات راهبردی صورت گیرد.

وی افزود: برنامه عملیاتی باید برای بخش های مختلف ورزش استان در دستور کار قرار گیرد نه یک یا دو رشته تا شاهد توسعه متوازن تمامی رشته های ورزشی باشیم چرا که احصاء برنامه های عملیاتی و برنامه ریزی برای پشتیبانی از برنامه های هدفمند ورزش استان با ارائه راهبرد علمی منجر به توسعه یکپارچه ورزش استان خواهد شد.


انتهای خبر/عباسی نیک

کدخبر: 717914
آیا این خبر مفید بود؟