مهر ۱۴۰۰ باید برای هر سناریویی در خصوص بازگشایی مدارس آماده باشیم

به گزارش رکنا از  مازندران؛ "علی دهقان" در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش مازندران که با موضوع پروژه مهر و حضور مجازی شورای معاونین شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد، اظهار کرد: در مهر ۱۴۰۰ باید برای هر سناریویی آماده باشیم.از این منظر که فعالیت مدارس چگونه خواهد بود.تحت هر شرایطی به صورت حضوری، تلفیقی، غیر حضوری و یا هر شکل دیگری که مسئولین امر و ستاد کرونا تصمیم بگیرند، مدارس باید برای آموزش مهیا باشد.
وی شعار "مهر شاداب، سلامت روان، ارتقای یادگیری" را یک شعار برای تزیین ندانسته و تاکید کرد: تمام جهت‌گیری‌های ما باید به این سمت و سو باشد. پس از ۱۹ تا ۲۰ ماه دوری دانش‌آموزان از مدارس سلامت روانی دانش آموزان آسیب دیده و باید به ترمیم آن بپردازیم. همچنین، بدون شک یادگیری های از دست رفته داریم و اگر جبران نشود طبیعتا سال های متمادی همراه با دانش آموزان خواهد بود و لطمات جبران ناپذیری را به بدنه آموزش و پرورش وارد خواهد کرد.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران یکی از بحث‌های کلیدی دستگاه تعلیم و تربیت را عدالت آموزشی برشمرده و افزود: باید به تمام دانش آموزان بازمانده از تحصیل و همان درصد کمی که به هر دلیلی از ادامه تحصیل باز ماندند توجه کافی را داشته باشیم و هیچ دانش‌آموزی نباید تحت هیچ عنوانی از آموزش باز بماند.وظیفه داریم تا شرایط آموزش با کیفیت را برای همه فراهم کنیم.
دهقان از مدیران ادارات شهرستان ها و مناطق خواست تا در انتخاب و انتصاب مدیران مدارس به هیچ عنوان دست به انتخاب های غیر حرفه‌ای نزنند و شایسته سالاری را در اولویت قرار دهند.
وی تاکید کرد: مسئله آموزش خانواده که شرکای اصلی آموزش و پرورش و ناظر آموزش‌ها هستند، برای ما بسیار مهم است چرا که این خانواده‌ها درگیر آموزش و نظارت فرزندان شده‌اند و باید آموزش خانواده‌ها را در دستور کار داشته باشیم.
این مقام مسئول گفت: بازگشایی مدارس چه به صورت حضوری باشد و چه به شکل مجازی، پروژه مهر همچون سالهای گذشته مهمترین برنامه بازگشایی می‌باشد و از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.


انتهای پیام/عباسی نیک

آیا این خبر مفید بود؟