مشاوره تمام وقت مشاوران بهزیستی در تماس با 1480

به گزارش خبرنگار رکنا  در  ایلام، فروزان افسرده  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان به مناسبت هفته بهزیستی اظهار داشت: ارایه خدمات مشاوره بیشتر درزمینه مشکلات خانوادگی، بالینی فردی شامل اضطراب، افسردگی، شغلی، پیش از ازدواج، اعتیاد، طلاق و مشکلات ازدواج  می باشد.که از طریق کد که به  تماس گیرندگان،داده می شود،مشکلات آنها در عین رازداری کامل پیگیری می شود .

وی افزود: صدای مشاوره از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۲شب در سه شیفت کاری به تماس گیرندگان در زمینه های مختلف ارائه خدمت خواهد داد.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتباد سازمان بهزیستی استان ایلام افزود : خدمات در مرکز صدای مشاور ۱۴۸۰ بصورت تماس تلفنی است و بیشترین تماسها در حوزه اختلاف خانوادگی و مشکلات زوجین  است.

 

وی یادآور شد: سال گذشته تعداد تماس گیرندگان با محتمع صدای مشاوره۷۲۵۱ مورد بوده که از این تعداد ۱٠۶۳ مورد مربوط به آقا و ۶۱۸۸ نفر نیز خانم است.

افسرده اظهار داشت: عمده ترین تشخیص در زمینه اختلالات روانی، اختلالات خلقی و افسردگی با ۲۴۳ تماس است.

وی افزود: همچنین در سال گذشته علیرغم شیوع بیماری کرونا ویروس و لزوم رعایت محدودیت ها و فواصل احتماعی تعداد مراجعین به مجتمع مشاوره حضوری ۸٠۴ نفر بوده که از این تعداد ۲۷۷نفر آقا و ۵۲۷ نفر نیز خانم هستند.

معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتباد سازمان بهزیستی استان ایلام با معرفی خط ملی اعتیاد با شماره ۰۹۶۲۸ گفت: مردم استان می توانند با این خط تماس بگیرندو ازمشاوره پیشگیری، درمان و کاهش آسیب‌های ناشی از معضل اعتیاد بهره مند شوند .

 

ایلام/ کوثر موسوی

 

 

آیا این خبر مفید بود؟