تنها یک مدرسه صدرا در استان همدان وجود دارد

به گزارش رکنا در همدان حجت‌الاسلام محمد هادی نظیری با اشاره به اینکه یکی از درخواست‌های نماینده ولی فقیه استان همدان با مدیرعامل سازمان مدارس علوم و معارف صدرای کشور؛ گسترش مدارس صدرا در این استان است، گفت: این مدارس جزو مدارس دولتی - مشارکتی به شمار می‌آیند که با مشارکت اداره آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفته و تقریباً در حوزه معارف اسلامی؛ جزو مدارس موفق در کشور هستند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان می‌تواند در شهرستان‌های مختلف مدارس خود را به صورت امانی در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی قرار داده تا الگویی برای دیگر مدارس باشد.

حجت‌الاسلام  نظیری، از حمایت و پشتیبانی سازمان متبوعه خویش در تأسیس مدارس صدرا در مناطق کم‌برخوردار و محروم این استان در راستای گفتمان انقلاب اسلامی و ایجاد عدالت آموزشی در کشور خبر داد.

وی بیان کرد: به دنبال این هستیم تا اداره آموزش و پرورش، تعدادی از مدارس حاشیه شهر را که از امکانات ضعیفی هم برخوردارند را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم آنها را به مدارس صدرا ارتقا دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه امیدوارم مسئولان استان در این زمینه همکاری کنند تا بتوانیم مقدمات راه‌اندازی مدارس صدرا را فراهم کنیم افزود: سال گذشته در استان خوزستان بیش از ۴۰ مدرسه صدرا با همکاری آموزش و پرورش شکل گرفت که اقدام بسیار ارزشمندی بود.

 

سلیمانی فرد/همدان

آیا این خبر مفید بود؟