مدت زمان خدمت سربازی در مناطق مختلف چقدر است؟

به گزارش رکنا از کرمانشاه، سرهنگ مسعود همتی اظهار داشت: در راستای متناسب سازی مدت خدمت دوره ضرورت کارکنان وظیفه در مناطق گوناکون با رویکرد عدالت محوری، ارتقاء انگیزه خدمتی در مناطق امنیتی درگیر و افزایش نیروی انسانی سازمان های نیروهای مسلح، مدت خدمت سربازی کارکنان وظیفه تغییراتی داشته است.

وی افزود: بر این اساس  مدت خدمت سربازی برای کارکنان وظیفه بومی در مناطق عادی 24 ماه، در مناطق غیر درگیر، عملیاتی، محروم و بدآب و هوا 21 ماه و امنیتی درگیر 17 ماه تعیین شده است. 

سرپرست معاونت وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: این مدت برای کارکنان وظیفه غیربومی در مناطق عادی 21 ماه، مناطق غیر درگیر، عملیاتی، محروم و بدآب و هوا 18 ماه و مناطق امنیتی درگیر17 ماه است. 

همتی یادآور شد: تغییرات جدید مدت خدمت سربازی برای کارکنان وظیفه ای که از تاریخ اول آذر 1399 به خدمت سربازی اعزام شده اند اعمال خواهد شد. 

وی ادامه داد: مشمولانی هم که قبل از تاریخ مذکور به خدمت اعزام شده اند مدت خدمت سربازی آنان مطابق مقررات قبلی محاسبه می شود. 

این مقام انتظامی در پایان گفت: مدت خدمت سربازی برای مشمولان مامور به دستگاه های دولتی (غیرنظامی) یا همان سربازان امریه دار در کلیه مناطق 24 ماه خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟