اعلام مصوبات جدید ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان

به گزارش خبرنگار رکنا از خرم‌آباد،  چهل و سومین جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا به ریاست استاندار لرستان و با حضور اعضای این ستاد به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد که در این جلسه مصوباتی جهت کاهش شیوع ویروس کرونا اتخاذ گردید.

_مقرر شد اداره کل صنعت معدن و تجارت پیشنهادات خود را برای کمک به اصناف آسیب دیده از بیماری کرونا، جمع بندی و به دبیرخانه ستاد استانی جهت طرح و پیگیری از طریق ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال کند.

_بنا شد بانک ملی به عنوان رئیس شورای هماهنگی بانک‌های استان اقدامات و پیگیری‌های لازم را جهت جلوگیری از اقدامات حقوقی با هدف ممانعت از برگشت چک‌های صادر شده توسط اصناف طی دو هفته اخیر(تعطیلات اصناف به دلیل شرایط قرمز) انجام دهد.

_مقرر شد دادگستری استان با توجه به تعطیلی دو هفته‌ای اصناف و مشاغل بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ترتیبی اتخاذ کند تا پایان وضعیت قرمز و تعطیلی اصناف، اقدامات قضایی و حقوقی بر روی چک‌های برگشت خورده اصناف اعمال نشود. _همچنین بنا شد اداره کل صمت و اتاق اصناف از ظرفیت اتحادیه‌های صنفی در راستای تعطیلی مشاغل تعیین شده در شرایط قرمز استفاده کرده و این اتحادیه‌ها را موظف به همکاری کند.

_به منظور جلوگیری از همزمانی مراسمات مربوط به دفن اموات در آرامستان‌ها مقرر شد پزشکی قانونی از صدور همزمان جواز دفن خودداری کرده و در فواصل زمانی مشخص نسبت به صدور مجوزهای لازم اقدام کند.

_با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا هرگونه فعالیت مذهبی و فرهنگی در فضای مساجد به منظور برگزاری نمازهای جماعت یومیه، مراسم آیینی و مذهبی و ... در شهرهای قرمز ممنوع است.

_مقرر گردید دانشگاه علوم پزشکی در بحث تجهیز و راه‌اندازی بلوک جدید بیمارستان شهدای هفتم تیر دورود و همچنین نصب دستگاه اکسیژن ساز جدید این بیمارستان اقدام لازم را در اسرع وقت به عمل آورد.

_مصوب شد کلیه مدیران کل و روسای دستگاه‌های استانی، واحدهای شهرستانی ذیربط خود را در بحث حداکثر همکاری با ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا (فرمانداری‌ها) توجیه کنند.

_مقرر شد در صورت عدم همکاری اهمال و کم کاری مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و همچنین مدیران شهرستانی با ستادهای مدیریت بیماری کرونا در استان و شهرستان‌ها، مدیران متخلف به تخلفات اداری و مراجع قضایی معرفی شوند.

_با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌‌های استان مقرر  شد فرمانداران به عنوان روسای ستادهای شهرستانی مدیریت بیماری کرونا در بحث دور کاری کارکنان کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان تصمیم‌گیری کنند. بدیهی است اجرای دستورالعمل هوشمند محدودیت‌ها در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه (دورکاری پرسنل) با صلاحدید فرماندار ذیربط انجام می‌شود.

_با توجه به روند افزایشی شیوع ویروس کرونا و قرمز بودن کلیه شهرستان‌های استان مقرر شد از روز شنبه ۲۸ فروردین لغایت روز دوشنبه ۳۰ فروردین به مدت ۳ روز به صورت آزمایشی با هدف سنجش تاثیر کاهش ساعات کار اداری بر روند شیوع بیماری، زمان فعالیت ادارات از ساعت ۹ صبح آغاز شود، بدیهی است پس از بررسی تاثیر برنامه فوق بر کاهش روند شیوع بیماری تصمیمات جدید اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

_مصوب شد در جلسات آتی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، روسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها در محل فرمانداری حضور داشته باشند.

_مقرر گردید با عنایت به عدم توجه اداره کل ورزش و جوانان استان به مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا در بحث هماهنگی و اخذ مجوز از ستاد کرونا استان قبل از برگزاری مسابقات ورزشی، منبعد در صورت عدم توجه به دستورالعمل‌ها‌ی مربوطه، مدیر کل ذیربط بر اساس مصوبات ستاد ملی و استانی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد. 

بدیهی است سایر ادارات استانی نیز باید قبل از برگزاری هرگونه تجمعی نسبت به هماهنگی و اخذ مجوز از ستاد مدیریت کرونای استان اقدام کنند.

لرستان_خرم آباد، مهرناز خلفی 

آیا این خبر مفید بود؟