افشین فتحی اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته تعداد موارد مثبت قطعی براساس جواب آزمایش ویروس شناسی کرونا 20 نفر گزارش شده است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان اردبیل به 309 مورد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تعداد جان‌باختگان بیماری کرونا در اردبیل با 6 نفر افزایش نسبت به روز گذشته به 44 نفر رسید، افزود: تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان 337 نفر است که این شیب نسبت به روزهای گذشته ملایم شده و اگر مردم همچنان قرنطینه خانگی را رعایت کرده و در معابر تردد نکنند می‌توان به بهبود وضعیت امیدوار بود.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: اخیرا گزارش شده که ابتلا به کرونا در استان خوشه‌ای است یعنی در یک خانواده تمام اعضای خانواده درگیر بیماری می‌شوند و این نشان می‌دهد که فرد از منزل خارج شده و در فروشگاه‌ها دچار آلودگی شده و این آلودگی را به منزل انتقال داده است، لذا درخواست ما این است که در فروشگاه‌ها موارد ضد عفونی و استفاده از دستکش رعایت شود و فرد بعد از خرید، لباس‌ها و دست خود را ضد عفونی نماید.

فتحی تصریح کرد: براساس توافق بعمل آمده بین دانشگاه و شهرداری و شورای شهر، بیمارانی که تشخیص قطعی داده شوند گندزدایی منازل این افراد انجام خواهد شد، بنابراین درخواست ما این است که مردم همکاری لازم را داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟