چهره ها کدخبر: 87495 ارسال پرینت 7

رکنا: زنی به اتهام تهدید به مرگ پروفسور استیون هاوکینگ "Stephen Hawking" فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسنده بریتانیایی بازداشت شد.

زن 41 ساله امریکایی به اتهام تهدید به مرگ استیون هاوکینگ در اسپانیا بازداشت شد. دانشمند معروف جهان پیامی مبنی بر اینکه "در کنار شما هستم و می توانم شما را بکشم" دریافت کرد که این پیام منجر به انعکاس این خبر توسط یکی از فرزندان استیون در رسانه های اجتماعی شد. طبق گزارش ها این زن امریکایی که در نروژ زندگی می کند و استیون را تهدید کرده بود توسط پلیس بازداشت شد. گفته می شود که این دانشمند در این چند سال اخیر صدها پیام ناخوشایند و تهدیدآمیز در توییتر و از طریق ایمیل دریافت کرده است. هنگام دستگیری مشخص شد که این زن دارای اطلاعات و برنامه‌های دقیقی از زندگی و سفرهای هاوکینگ بوده و برای خاتمه دادن به زندگی وی برنامه ریزی دقیقی داشته است. رای صادر شده در دادگاه از این قرار است که این زن هشت ماه حق نزدیک شده تا 500 متری پروفسور هاوکینگ و برقراری ارتباط با او از طریق هیچ نوع وسیله ارتباطی را ندارد. این زن پس از صدور حکم آزاد شده و به وی هشدار داده شد که طبق قانون اسپانیا در صورت عدم رعایت حکم صادر شده، وی به دوسال زندان محکوم خواهد شد.

پروفسور هاوکینگ سخنرانی خود را در جشنواره "Starmus" در جزیره تنریف در کنار محافظان و پلیس مسلح انجام داد و در این مراسم هشدار داده که افزایش استفاده از ربات های هوشمند ممکن است روزی به تهدید بزرگی برای بشریت تبدیل شود. وی در این سخنرانی اذعان داشته است: "فکر نمی کنم پیشرفت هوش مصنوعی لزوما سودمند باشد، نمی توانیم پیش بینی کنیم تکامل ماشین آلات همسوی اهداف ما خواهد بود یا خیر؟"ارسال نظر