پرونده کدخبر: 983 ارسال پرینت 10

رکنا: حکم تبرئه پسر جوان از اتهام قتل عمدی شکسته شد و وی دیروز برای دومین‌بار پای میز محاکمه ایستاد. این پسر ادعا کرد که در دفاع از خودش دست به جنایت زده است.

به گزارش خبرنگار ما، شامگاه 6 خرداد 93 به پلیس خبر رسید جدال چند پسر مست در پارک پردیس به خون کشیده و در آن بین پسر 25 ساله‌ای به نام «حسن» کشته شده است. پلیس در نخستین گام از تحقیقات به پرس‌و‌جو از دوستان حسن پرداخت. یکی از آنها به نام «علی» به پلیس گفت: همراه حسن و دو دوست دیگرم «رضا» و «شاهین» برای تفریح به پارک پردیسان رفته بودیم. در آنجا بزم مستانه داشتیم و مشغول قلیان کشیدن شدیم. حسن و شاهین با هم شوخی می‌کردند که شوخی آنها جدی شد و کار به دعوا کشید. در آن بین آنها به روی هم چاقو کشیدند. وی افزود: میانجیگری من و رضا هم برای آرام کردن آنها بی‌نتیجه ماند تا اینکه حسن غرق خون روی زمین افتاد.

به دنبال اطلاعاتی که این پسر به پلیس داد، ردیابی شاهین در دستور‌کار پلیس قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد این پسر پس از جنایت گریخته است. سه شبانه‌روز از این ماجرا گذشته بود که پلیس دریافت شاهین در یک باغ در حاشیه کرج پنهان شده است. بدین ترتیب این پسر 24 ساله بازداشت شد و به کشتن دوستش در دعوای مستانه اعتراف کرد.

وی در شعبه 74 دادگاه کیفری سابق استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و گفت: وقتی دعوای ما بالا گرفت برای دفاع از خودم چاقو کشیدم. من حال طبیعی نداشتم و چیز زیادی از ماجرا به خاطر ندارم.

در پایان جلسه هیأت قضایی وارد شور شد و شاهین را از اتهام قتل عمد تبرئه و به پرداخت دیه محکوم کرد. این حکم در دیوانعالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و تأیید نشد و پرونده برای رسیدگی به شعبه همعرض فرستاده شد.

شاهین دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی امین مقدم‌زهرا و با حضور دو قاضی مستشار محاکمه شد.

در این جلسه شاهین به دفاع پرداخت و گفت: با دوستانم در پارک پردیسان نوشیدنی الکلی خوردیم و مست بودیم که دعوا بالا گرفت. حسن به روی من چاقو کشید و من هم برای دفاع از خودم او را با سه ضربه چاقو زدم. باور کنید راه فراری از دعوا نداشتم و مجبور بودم برای نجات جان خودم چاقو بکشم.

بنابر این گزارش، در پایان این جلسه هیأت قضایی وارد شور شد تا رأی صادر کند.ارسال نظر