پرونده کدخبر: 86803 ارسال پرینت 42

رکنا: فرمانده انتظامی شهرستان چابهار از دستگیری ربایندگان کودک یک روزه پس از ۴۸ ساعت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمد نوربخش گفت: ۲۶ خرداد ماه در پی اعلام فوریت های پلیس ی ۱۱۰ مبنی بر مفقود شدن کودک تازه متولد شده در بیمارستان امام علی چابهار بلافاصله تیمی از عوامل شعبه مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی بررسی موضوع را با حضور در محل آغاز کردند.
وی در ادامه افزود: در بررسی و تحقیقات اولیه ماموران، مشخص شد که خانمی با خوراندن آب میوه مسموم به همراهان نوزاد که در بیمارستان بودند، نوزاد را می رباید و به سرعت با یک دستگاه سواری پراید از محل متواری که با به دست آوردن این اطلاعات، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهم وارد مرحله جدیدی می شود.
سرهنگ محمد نوربخش از شناسایی خودروی متهم خبر داد و گفت: تیم های ویژه پلیس آگاهی و تجسس کلانتری ۱۱ شهرستان، آدرس مالک خودرو را تحت کنترل نامحسوس قرار دادند و پس از ۴۸ ساعت خودرو را در سطح شهرستان شناسایی و در یک اقدام به موقع توقیف و راننده را نیز دستگیر کردند که برای انجام تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی منتقل شد.
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار ادامه داد: متهم در ابتدا منکر هرگونه ربودن نوزاد شد ولی در مواجهه با مدارک و مستندات چاره ای جز بیان واقعیت نداشت و به ربودن کودک با همکاری خواهر خود اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار از دستگیری خواهر متهم که عامل اصلی ربایش بود خبر داد و گفت: متهم در اعترافات خود اظهار داشت، روز قبل از ماجرا، فرزند تازه متولد شده ام فوت کرد و از لحاظ عصبی و روانی تحت فشار بودم و به ناچار برای حفظ آبروی خود نزد خانواده و اقوام به فکر ربایش نوزاد از بیمارستان افتادم که در اوایل شب به بهانه این که می خواهم زایمان کنم با تهیه چند آبمیوه آغشته به قرص خواب آور با برادرم به بیمارستان رفتیم و با ورود به بخش زایمان متوجه شدم که چند نفر منتظر متولد شدن فرزندی هستند که با شگرد خاصی به آنان نزدیک و آبمیوه مسموم را به آنان دادم و همگی آنان به خواب رفتند.
سرهنگ محمد نوربخش ادامه داد: متهم در ادامه اعترافات خود اذعان داشت که در نیمه های شب بعد از متولد شدن نوزاد، پرستار، همراهان بیمار را صدا زد که من به جای آن فرد رفتم و نوزاد را از پرستار گرفتم و بعد با برادرم تماس گرفتم که فرزندم متولد شده است و به بهانه این که دفترچه بیمه همراهم نیست به سرعت از بیمارستان خارج شدم و به منزل رفتم.
فرمانده انتظامی شهرستان چابهار افزود: با هماهنگی مراجع قضائی، نوزاد صحیح و سالم به والدینش تحویل داده شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


ارسال نظر