پرونده کدخبر: 815 ارسال پرینت 8

رکنا: سناریوی قتل فجیع دختر و پسری در لاهیجان با به دست آمدن ابهاماتی به صورت ویژه تحت تجسس‌های قضایی و پلیسی قرار گرفت. با وجود اینکه تصور می‌رفت پسر پولدار به دلیل شکست عشقی دختر جوان را کشته و خودزنی کرده است، سرنخ‌هایی به دست آمده که پس از 3 ماه نیاز به بررسی‌های ویژه‏ای احساس شده است.

گزارش حادثه

ساعت 10 شب دوشنبه 13 مهرماه امسال در یکی از خیابان‌های منطقه گلستان لاهیجان شلیک‌های مرموزی رخ داد و دو دختر و پسر به نام‌های «رویا» و «حسین» داخل پراید سفیدرنگی با موتور و چراغ‌های روشن از پا در‌آمدند.

اهالی منطقه گلستان نخستین گروهی بودند که با این صحنه دلخراش روبه‌رو شدند؛ دختر و پسر جوان در حالی که غرق در خون بودند بی‌حرکت در خودرو افتاده بودند و دیگر نفس نمی‌کشیدند.

برخی از کسانی که دور این پراید سفید‌رنگ جمع شده بودند، با دیدن چهره آشنای دختر و پسر با ترس و وحشت موضوع را به پلیس لاهیجان خبر دادند و دقایقی بعد تیمی از مأموران بلافاصله خود را به محل حادثه در خیابان گلستان 15 و 17 لاهیجان رساندند و با توجه به دو جنایت مسلحانه ماجرا را به بازپرس کشیک قتل لاهیجان مخابره کردند. وقتی بازپرس همراه اکیپی از کارآگاهان جنایی خود را به قتلگاه رساندند به تحقیقات میدانی دست زدند و دیدند حسین و رویا با گلوله تفنگ شکاری که در دستان پسر به چشم می‌خورد، کشته شده‌اند و این در حالی بود که دختر جوان پشت فرمان خودرواش نشسته و خودروی مدل‌بالای پسر پولدار نیز در چند قدمی آنها پارک بود. تیم تحقیق با شنیدن داستان زندگی این دختر و پسر پی بردند که آنها از دو خانواده سرشناس لاهیجان هستند و از مدت‌ها پیش با هم آشنایی داشته‌اند.

یکی از کسانی که هر دو دختر و پسر را می‌شناخت، به پلیس و بازپرس گفت: آنها از مدت‌ها پیش با هم رابطه عاطفی داشتند، اما علاقه آنها برای گذشته‌ها بوده، چرا‌که چندی پیش حسین با دختر دیگری نامزد و رویا نیز با پسر دیگری نامزد کرده و مشخص نیست آنها چه قراری با هم داشته‌اند و چرا این حادثه رخ داده است. گروه دیگری از آشنایان نزد پلیس ادعای عجیبی کردند. آنها گفتند که بعد از جر و بحث و اختلاف بین دختر و پسر جوان در شب حادثه پسر با خودروی مدل‌بالایش نزدیک خودروی دختر شده و پس از دیدن وی توقف کرده است و خود را به رویا رسانده است.

در قوی‌ترین تصور چنین دیده می‌شد که حسین به دلیل شکست در ازدواج با رویا تصمیم به قتل خود و این دختر گرفته و در تماس‌های پی در پی او را راضی کرده تا سر قرار برود و در تاریکی محله گلستان لاهیجان وقتی با در دست داشتن تفنگ‌ شکاری از سانتافه پیاده شده داخل خودرو رویا نشسته و ابتدا وی را کشته و سپس خودزنی کرده است.

ابهام جدید

رحمانی در ارتباط با آخرین جزئیات پرونده قتل فجیع در لاهیجان گفت: دادسرای لاهیجان در خصوص مطالبی که وکیل خانواده قاتل مطرح کرده‎اند، نکات مبهمی در این پرونده مشاهده کرد و به همین منظور پرونده برای مطالعه و بررسی بیشتر همچنان مفتوح است. رضا رحمانی، دادستان لاهیجان در تازه‌ترین اظهار نظر در زمینه جنجالی‌ترین جنایت لاهیجان گفت: در چند ماه گذشته پرونده‌ قتل این پسر و دختر با فرضیه دگرکشی و خودکشی در دادسرای لاهیجان تحت بررسی قرار داشت که با به وجود آمدن ابهاماتی تجسس‌ها وارد مرحله خاصی شده است.

وی ادامه داد: در بررسی‌های قضایی و پلیسی مشخص شد دختر و پسر جوان در گذشته رابطه دوستی داشتند و خواستگاری از سوی قاتل نیز صورت گرفته بود که از سوی خانواده دختر با این ازدواج مخالفت شد که پس از آن، دختر قصد ازدواج با خواستگار دیگری را داشته است که پسر جوان در تماس‌هایی وی را برای آخرین دیدار به سرقرار می‌کشاند و در صحنه جنایت از سانتافه خود پیاده شده و سوار پراید سفیدرنگ این دختر شده و حادثه کلید می‌خورد. رحمانی با بیان اینکه پس از قتل، قاضی و بازپرس به صحنه قتل رفته و اقدام به تهیه گزارش کرده‌اند، گفت: در صحنه قتل دو تفنگ دولول و یک تفنگ تک‌لول کشف شده و دو گلوله به دختر و یک گلوله به پسر شلیک شده است. دادستان لاهیجان گفت: دادسرای لاهیجان در خصوص مطالبی که وکیل خانواده قاتل مطرح کرده‎اند، نکات مبهمی در این پرونده مشاهده کرد و به همین منظور پرونده برای مطالعه و بررسی بیشتر وارد روند تازه‌ای شده است.ارسال نظر