پرونده کدخبر: 636 ارسال پرینت 48

رکنا: دزدان نقابدار که به یک طلافروشی در پایتخت دستبرد مسلحانه زده بودند، در یک عملیات اتفاقی شناسایی شدند.

مأموران پلیس در حالی که هیچ ردی از این 3 دزد تازه‌کار نداشتند، وقتی در طرح جمع‌آوری مجرمان قدیمی تپانچه‌ای امانتی را در خانه داماد رئیس باند دزدان به دست آوردند، توانستند هر سه تبهکار را به دام اندازند.

ساعت 11 صبح 17 اسفندماه سال گذشته، سرقت مسلحانه‌ای در جنوب تهران رخ داد و در آن مردان مسلح به طلافروشی «حسین» در خیابان ماهان خانی‌آباد حمله‌ور شدند.

با مخابره این سرقت طلایی، خیلی زود تیمی از مأموران کلانتری 152 خانی‌آباد وارد عمل شدند و در بررسی‌های میدانی پی بردند دزدان 3 مرد بودند که سوار سمند نوک‌مدادی و در حالی که صورت‌هایشان پوشانده شده بودند، دست به این سرقت مسلحانه زده‌اند.

وقتی ماجرای این اقدام هولناک که در آن مردان با تیراندازی وحشت‌آفرینی کرده و با تبر شیشه ویترین را شکسته و 3 کیلو طلا با خود برده بودند به بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران مخابره شد، بلافاصله اکیپی تخصصی از مأموران اداره یکم پلیس آگاهی دست به کار شدند تا تبهکاران را ردیابی کنند.

با توجه به شکار لحظه سرقت مسلحانه از سوی دوربین‌های مداربسته که مشخصات سمند نوک‌مدادی را در اختیار پلیس قرار داده بود، طرح مهار اجرا شد و خیلی زود خودروی آنها در خیابان ابوذر و در حالی که رها شده بود، به دست آمد.

کارآگاهان با شناسایی صاحب خودرو پی بردند که دو روز پیش از سرقت مسلحانه، این خودرو از سوی دو مرد مسلح در منطقه جنت‌آباد به سرقت رفته است.

صاحب خودرو در خصوص نحوه سرقت خودرو به کارآگاهان گفت: ساعت 11 شب 15 اسفندماه، در محدوده ایستگاه مترو خودرویم دچار نقص فنی شد. در همین زمان، دو مرد جوان به بهانه کمک کردن برای روشن شدن خودرو به من نزدیک شده و اعلام کردند حاضر به هل دادن خودرو هستند. پس از چند متری هل دادن، سرانجام سمند روشن شد. برای قدردانی از آن دو جوان، از خودرو پیاده شدم که ناگهان آنها با تهدید دو هفت‌تیر اقدام به سرقت خودروام کردند.

11 ماه بعد

در حالی که پلیس در همه شاخه‌ها برای ردیابی دزدان نقابدار به بن‌بست خورده بود، روز 15 دی‌ماه امسال، در اجرای طرح دستگیری مجرمان حرفه‌ای از خانه تبهکاری 26 ساله به نام «ناصر» یک کلت کمری به دست آمد که بررسی‌ها نشان داد می‌تواند متعلق به همان دزدان جواهرفروشی باشد.

خیلی زود ناصر تحت تحقیق ویژه گرفته شد و گفت: اسلحه متعلق به برادرزنم به نام «جواد» 25 ساله است که چند ماه پیش به خانه‌ام آمد و آن را به صورت امانت به من داد و در این مدت هیچ اطلاعی از انجام سرقت مسلحانه طلافروشی از سوی وی نداشتم.

نخستین بازداشت

کارآگاهان با راهنمایی‌های ناصر، خیلی زود مخفیگاه برادرزن وی را در یکی از استان‏های مرزی در غرب کشور به دست آوردند و روز 17 دی‌ماه با محاصره آنجا، جواد را در حالی که دومین کلت کمتری نیز همراهش بود، به دام انداختند.

در حالی که تیم پلیس شک نداشت جواد یکی از مردان نقابدار در سرقت از جواهرفروشی حسین بود، وی پذیرفت که در خیابان ماهان همراه دو بچه‌محلش به نام‌های «هادی» 38 ساله و «انور» 27 ساله دست به سرقت مسلحانه از طلافروشی زده است.

وی گفت: در سرقت مسلحانه سمند، من و هادی حضور داشتیم. از آنجایی که محل زندگی خواهر و دامادمان به نام ناصر در نزدیکی طلافروشی حسین بود، در طول مدتی که در یکی از بازارهای میوه و تره‌بار جنوب تهران به عنوان کارگر یکی از غرفه‌ها مشغول به کار بودم، به خانه خواهرم رفت و آمد زیادی داشتم. در این مدت مرتب طلافروشی را می‌دیدم تا اینکه با دو دوستم در بازار میوه و تره‌بار، نقشه سرقت از طلافروشی را کشیدیم و با تهیه کلت کمری و با همراه داشتن یک تبر دست به این دزدی زدیم.

کارآگاهان که هادی و انور را نیز شناسایی کرده بودند، همان روز آنان را در مخفیگاهشان تحت محاصره قرار دادند و هر دو را بازداشت کردند.

این دو عضو باند مسلحانه نیز پذیرفتند در این سرقت حضور داشته و طلاها را بین خودشان تقسیم کرده‌‌اند.

بنابر این گزارش، تحقیقات برای افشای جرائم احتمالی این تبهکاران ادامه دارد.ارسال نظر