پرونده کدخبر: 586 ارسال پرینت 13

رکنا : اعضای باند مردان خطرناک که در هفت استان کشور اقدم به سرقت‌های مسلحانه می‌کردند دستگیر شدند.

سردار عبدالرضا آقاخانی رئیس پلیس استان اصفهان گفت: کارآگاهان در ادامه طرح‌ها و مأموریت‌های خود در پی دریافت گزارشی مبنی‌بر فعالیت گسترده باندی مسلح در زمینه راهزنی و سرقت‌های مسلحانه محموله‌های جاده‌ای و خودروهای مدل بالا و هایلوکس در جاده اصفهان - شیراز موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که این باند خودروهای سرقتی را پس از تغییر اصالت به مرزهای شرقی کشور منتقل و قاچاق کرده و در زمینه سرقت از صرافی‌ها و طلافروشی‌ها نیز فعالیت داشتند.

این مقام مسئول با بیان اینکه باند مخوف در استان‌های اصفهان، فارس، تهران، البرز، چهار محال و بختیاری، بوشهر و هرمزگان نیز مرتکب اعمال مجرمانه شدند اظهار داشت: سرانجام پس از سه ماه کار علمی و تخصصی و اقدام‌های ویژه پلیسی مخفیگاه آنان در یکی از شهرهای استان‌های اصفهان شناسایی شد و کارآگاهان در هماهنگی قضایی و عملیاتی غافلگیرانه سه عضو باند را دستگیر کردند و مشخص شد یکی از آنها رئیس باند است.

سردار آقاخانی بیان داشت: کارآگاهان در ادامه با همکاری مأموران پلیس استان فارس دو عضو دیگر باند و از همدستان متهمان را که در خانه‌ای اجاره‌ای در شهر شیراز زندگی می‌کردند شناسایی و دستگیر کردند.

وی از کشف تعدادی سیمکارت تلفن، 10 گوشی تلفن همراه، تعدادی بی‌سیم، مدارک جعلی و سرقتی شامل مدارک شناسایی، تعدادی پلاک خودرو و اقلام هک شماره موتور، آلات و ادوات استعمال مواد مخدر از نوع شیشه به همراه دو سلاح گرم و 40 فشنگ در بازرسی از مخفیگاه‌های مجرمان خبر داد.

سردار آقاخانی با اشاره به اعتراف مجرمان به 17 سرقت مسلحانه خاطرنشان کرد: این افراد همگی غیربومی، سابقه‌دار و از مجرمان خشن هستند و در بعضی از سرقت‌های خود نیز از پوشش مأمور، استفاده می‌کردند.

فرمانده پلیس استان اصفهان با بیان اینکه تحقیقات روی سایر سرقت‌های احتمالی این باند خشن و شناسایی مالباختگان همچنان ادامه دارد، گفت: توصیه ما به شهروندان این است که هنگام مواجهه با کسانی که خود را مأمور معرفی می‌کنند حتماً از آنها کارت شناسایی و برگ مأموریت بخواهند و در صورت مشکوک شدن موضوع را سریعاً از طریق شماره تلفن 110 به اطلاع پلیس برسانند.

این مقام پلیسی با بیان اینکه متهمان برای پیشبرد اعمال مجرمانه خود اقدام به اجاره‌خانه‌ها به مدت یک ماه در استان‌های مختلف می‌کردند عنوان داشت: به صاحبخانه‌ها هشدار می‌دهیم که در هنگام اجاره‌خانه دقت لازم را داشته و در صورت مشکوک شدن بلافاصله مراتب را به پلیس اطلاع‌ دهند.ارسال نظر