پرونده کدخبر: 21493 ارسال پرینت 115

رکنا:مرد سگ کش که تنها بخاطر خورده شدن غذایش از سوی توله شکاری آن را شکنجه داده است یا در ملاعام 74 ضربه شلاق می خورد یا باید 2 ماه در زندان بماند.

خبر خوش در این حیوان آزاری اینکه توله سگ شکاری با وجود ضرب و شتم شدید صدمه زیادی ندیده و همه زخم هایش التیام یافته و حالا تحت حمایت مسئولان محیط زیست است.

با انتشار فیلمی تکان دهنده از شکنجه یک سگ توسط مرد خشمگینی و در میان خنده های گروهی شکارچی در فضای مجازی احساسات عمومی جریحه دار شد و با شکایت انجمن حمایت از حیوانات و مسئولان محیط زیست بازپرس دادسرای شهرستان کلاله استان گلستان دستور ردیابی و دستگیری عامل حیوان آزاری را داد.

با این دستور محیط بانان به روستای محل زندگی مرد حیوان آزار رفتند و در حالیکه تصور می رفت با آن ضربات شدید بیل سگ کشته شده باشد همزمان با بازداشت مرد خشن این سگ را پیدا کردند که هنوز زنده بود.

اعتراف تلخ

مرد حیوان آزار وقتی بازداشت شد به بازپرس گفت:3 ماه پیش بود که این اتفاق افتاد توله سگ شکاری ام دور از چشم من غذایم را خورد وقتی فهمیدم عصبی شدم و جنون آنی وجودم را گرفت و همین باعث شد توله سگ را با آن شدت کتک بزنم.

وی افزود:بعد از حادثه خیلی پشیمان شدم و چون می دانستم خودم باعث گرسنگی سگم شده ام عذاب وجدان بیشتری گرفتم و سگم را که زخمی شده بود درمان کردم تا اینکه فیلم آن صحنه پخش شد خودم هم باور نمی کنم چنین بی رحمانه توله سگ شکاری ام را کتک زده باشم.

مرد سگ کش هنوز در بازداشت است

احمد دباغیان مدیر روابط عمومی محیط زیست استان گیلان به خبرنگار رکنا گفت:در حال حاضر مرد حیوان آزار در بازداشت است و طبق اظهار نظر رسمی دادستان شهرستان کلاله ایشان بعد از طی شدن مراحل قضایی به استناد ماده قانونی با مجازات 74 ضربه شلاق در ملا عام یا 2 ماه زندان مواجه خواهد شد.

وی افزود:با توجه به اینکه 3 ماه از این حیوان آزاری گذشته است چندین دامپزشک به معاینه توله سگ شکاری پرداختند و با تایید اینکه این حیوان همان سگ شکنجه شده در فیلم انتشاریافته است و روی بدنش آثاری از شکنجه و ضرب و شتم دیده می شود عنوان داشتند که زخم ها و شکستگی ها ترمیم و التیام یافته اند و این سگ هیچ مشکلی ندارد.

دباغیان گفت:سگ آزار دیده در اختیار محیط زیست قرار گرفته و تحت حمایت است و پیگیری ها ادامه دارد.ارسال نظر

 • حمید 1 0

  لطفا فیلمی از موجود بیگناه بگیرید تا خیال همه از سلامت او آسوده بشه. ممنون

 • ناشناس 1 0

  اگه قانون قرار بود اجرا بشه باید اون شکارچی که تفنگ شکار ممنوع تو فیلم داره دستگیر تفنگ مصادره و برای اعتراف معرفی بشه
  خودرو متعلق به شکارچیان قاچاقچی میباشد و حمل قاچاق حکمش مصادره خوردرومیباشد
  و فرد خاطی تحت عنوان جرم عمومی معرفی بشه پس مطمیا باشید نه حبسی در کار است نه شلاقی پس خلافکاران از بابک زنجانی شدن هم نترسید

 • علی 1 0

  دوستان بیایید حق حیات رو برای موجودات دیگر هم قائل بشویم ، این طور نباشه که با اتفاقاتی این چنینی به یاد حیوانات بیفتیم، حیوانات هم آفریده های خداوند هستند ، مثل من ، مثل شما.

 • بی قرار 0 0

  امکان نداره اون سگ زنده مونده باشه، این عکس مرد هم مشخصه اون نیست، شباهت نداره، اخبارتون صحت نداره، اعترافات چرت و پرت، فقط از سرتون باز کردین، اون دنیا همه باید به خدا جواب بدین
  جدم پیامبر سفارش زیادی به مهربانی با حیوانات کرده بود، اینجا شاید بتونید فرار کنید اما اون طرف پاتون گیره

 • محمد 0 0

  اون مرد حقش بود همینجوری کتک میخورد آخه کی یه سگ بی پناه و مطیع رو اینجوری کتک میزنه؟علاوه بر جریمه نقدی باید به حبس و حد محکوم میشد.غلاوه بر کتک زدن حیوان تشویش اذهان عمومی و جریحه دار کردن روحیه ملت ضمن اقدام و ترویج به حیوان آزاری بایستی مد نظر قاضی قرار میگرفت تا به شدت مجازات بشه

 • محمدرضا 0 0

  با سلام و خسته نباشید خدمت تمام افرادی که این حیوانات ( سگ کشها) را دستگیر کرده و حداقل تسکین دردی بود .