پرونده کدخبر: 193140 ارسال پرینت 173

رکنا: گزارش اختصاصی خبرگزاری آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که از زمان اشغال سوریه و عراق توسط عناصر گروه تکفیری تروریستی داعش، اجساد هزاران نفر در حدود 72 گور دسته جمعی دفن شده است.

گزارش اختصاصی خبرگزاری آسوشیتدپرس نشان می دهد که از زمان اشغال سوریه و عراق توسط عناصر گروه تکفیری تروریستی داعش، اجساد هزاران نفر در حدود 72 گور دسته جمعی دفن شده است.بر
اساس این مطالعه جامع، تاکنون 17 گور دسته جمعی در سوریه کشف شده است. تنها در یکی از این گورستان ها، اجساد صدها زن و کودک وجود داشت.
این در حالی است که امکان دسترسی به برخی از این مناطق بدلیل اینکه کماکان صحنه درگیری میان نیروهای دولتی سوریه و عناصر داعشی است، وجود ندارد.
محققان آسوشیتدپرس می گویند شمار دقیقی از اجساد مدفون شده در حداقل 16 گور دسته جمعی در عراق ندارند.
بر اساس تخمین ها، این تعداد در حال حاضر از 5200 تا بیش از 15 هزار جنازه متغیر است.
آسوشیتدپرس از کشف قریب الوقوع ده‌ها گور دسته جمعی دیگر خبر داد
بنابر این گزارش، مقامات عراقی تاکنون موجودیت 5 گورستان دیگر در سنجار را تائید کرده اند اما بودجه و نیروی انسانی کافی برای خارج کردن اجساد وجود ندارد.
به نوشته آسوشیتدپرس، تاکنون کوچکترین گور دسته جمعی شامل 3 جسد بوده است و این تعداد ممکن است در بزرگترین گورستان ها به یک هزار جنازه برسد."داعش تلاشی برای پوشاندن جنایات خود نمی‌کند"تقریبا در تمامی نواحی آزاد شده، همچون استادیوم ورزشی الرمادی، گور دسته جمعی وجود دارد.یکی از ساکنان استان الرمادی در عراق می گوید: داعش هیچ گونه تلاشی برای پوشاندن جنایات خود نمی‌کند. عناصر داعشی قربانیان خود را سر می برند، به دار می آویزند، با ماشین آن ها را زیر می گیرند و تلاشی برای مخفی کردن آن نمی کنند.در ماه ژوئن سال گذشته، عناصر این گروه تکفیری ادعا کردند حدود 1700 سرباز و پرسنل ارتش عراق را که در کمپ اسپیچر (پایگاه نظامی در شمال بغداد) به اسارت گرفته بودند، اعدام کرده اند.

ارسال نظر