رکنا: ‌استاد موسیقی وقتی عاشق شاگرد خود شد نمی‌دانست مردی در زندگی او است.

این مرد که رؤیاهای خود را بر باد رفته می‌دید دست به اقدام عجیبی زد تا از این زن انتقام بگیرد.

اقدام‌های پلیس فتای مازندران برای به دست آوردن ردی از این مرد به دنبال اعلام شکایتی از سوی زن جوان در دستور کار قرار گرفت.

وی در مراجعه به کارآگاهان پلیس فتای استان مازندران در این باره ادعا کرد: مدتی است که در شبکه اجتماعی تلگرام مرد ناشناسی شروع به گذاشتن مطالب عاطفی برای من می‌کند. او ابتدا بسیار مؤدبانه اظهار علاقه کرده بود و من جواب دادم شوهر دارم و مزاحمم نشود اما بعد از مدتی ادعا کرد کانال تلگرام مرا هک کرده و اگر به تقاضای او جواب مثبت ندهم، عکس‌هایم را پخش می‌کند.

با توجه به این اظهارات ردیابی‌ها برای یافتن سرنخی از این مزاحم اینترنتی آغاز شد تا اینکه عملیات علمی و مهندسی پلیس جواب داده و مشخصات او شناسایی شد.

با توجه به اینکه احتمال فرار این مزاحم وجود داشت، مأموران پلیس فتا در قالب تیمی محل زندگی وی را تحت نظر قرار داده و او را بازداشت کردند.

با انتقال این مرد جوان به مرکز پلیس، تحقیقات درباره این ماجرا آغاز شد. در جریان این بررسی‌ها بود که معلوم شد مرد بازداشتی از قبل با زن جوان آشنایی داشته و شماره تلفن او را از این طریق به دست آورده است.

سرهنگ حسن محمد‌نژاد رئیس پلیس فتای استان مازندران در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت مردی مبنی بر اینکه شخصی ناشناس به page همسرش درشبکه اجتماعی تلگرام ورود کرده و با دادن پیام‌های مختلف عاطفی و غیر اخلاقی برای او ایجاد مزاحمت می‌کند و بعد از مدتی مزاحمت قصد اخاذی از وی را دارد، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت که مأموران با انجام اقدام‌های اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی متهم را شناسایی کردند.

سرهنگ محمد‌نژاد افزود: پس از شناسایی مجرم، مأموران و کارآگاهان این پلیس با هماهنگی قضایی مجرم را در یک عملیات پلیسی در یکی از شهرستان‌ها دستگیر کردند.

در تحقیقات فنی و پلیسی مزاحم تلگرامی با اقرار به جرم خود اعتراف کرد استاد خصوصی موسیقی زن جوان هستم و او نزد من کلاس آموزش موسیقی می‌آید. در این رفت آمدها به او علاقه‌مند شدم. با توجه به علاقه‌ای که در من نسبت به ایشان ایجاد شده بود و با توجه به اینکه می‌دانستم او عضو شبکه اجتماعی تلگرام است از این طریق خواستم به وی ابراز علاقه کرده و ارتباط برقرار کنم.

وقتی برایش در تلگرام پیام گذاشتم او جوابم را نداد. تهدید کردم. جواب داد شوهر دارد و زندگی‌اش را هم دوست دارد. من که تصور می‌کردم او مجرد است عصبانی شده و تصمیم گرفتم به هر طریق ممکن او را به خودم علاقه‌مند کنم. این اقدام‌های من مؤثر نشده به همین منظور وی را تهدید کردم اگر این خواسته مرا نپذیرد تصاویر و عکس‌های وی را در فضای مجازی منتشر می‌کنم و بدین روش قصد اخاذی از وی را داشتم. سرانجام وی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل شد.

سرهنگ محمد‌نژاد در خاتمه هشدار داد مراقب عکس‌ها و تصاویر خصوصی خود بوده و به هیچ عنوان عکس‌های شخصی و خانوادگی خود را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهند. از بارگذاری و به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم‌های شخصی در شبکه‌های اجتماعی خودداری کرده و در صورتی که شخصی برای انها مزاحمت ایجاد می‌کند از ادامه ارتباط و پاسخگویی اجتناب ورزیده و این ایجاد مزاحمت را به پلیس فتا گزارش کنند.ارسال نظر