موشک های بالستیک شلیک شده به اسرائیل دارای کلاهک بارانی بود

رسانه خبری پارتیزان در ادامه گزرش خود آورده است ، کلاهک بارانی به‌جای برخورداری از یک سرجنگی واحد، به‌تناسب ماموریت، از چندین و چند نوع ریزمهمات کوچک‌تر بهره‌مند خواهد بود.

به‌طور مثال در تصویر ، ۳ نوع ریزمهمات را مشاهده می‌کنید؛ اینکه شب گذشته در میان ویدئوهای منتشرشده از فرود کلاهک‌ها برروی اهداف، چندین کلاهک را در کنار یک‌دیگر مشاهده می‌کردید، علت آن این نبود که کلاهک موشک در حین ورود به جو بسوزد، یا متلاشی شود و یا توسط پدافند هدف قرار گیرد! بلکه چندین ریزمهمات جدا از هم بودند که در فاز پایانی، از کلاهک اصلی (که آن هم ره‌گیری نشده بود) جدا شده بودند.

  این ریزمهمات‌ها، در واقع بر اثر ورود به جو زمین و افزایش دمای جداره بیرونی‌شان (که با مواد فناشونده‌ای که باسوزش آن‌ها، آسیبی به ساختار اصلی ریزمهمات وارد نمی‌شود، پوشانده شده‌اند)، بر اثر اصطکاک هوا، گداخته شده بودند و این‌طور به‌نظر می‌رسید که در حال سوزش‌اند! در حالی که این‌طور نبود و همان ریزمهمات‌های گداخته‌شده پس از اصابت به زمین، به‌درستی منفجر‌ می‌شدند تا اثباتی باشد بر این موضوع که این ریزمهمات‌ها، در حال سوزش و از بین رفتن نبوده‌اند! بلکه به‌شکل طبیعی در حال طی‌کردن مسیر خود به‌سمت هدف بوده‌اند.

علاوه‌بر این ریزمهمات‌ها، موشک‌های مجهزبه کلاهک بارشی از چندین و چند نوع دکوی نیز بهره می‌برند تا در فاز پایانی مسیر خود، با رهاسازی این دکوی‌ها( راداری)، سامانه‌های پدافندی ضدموشکی را فریب دهند؛ امری که شب گذشته به بهترین شکل ممکن صورت گرفت و در موارد متعددی، شاهد عبور موشک‌های ره‌گیر از کنار ریزمهمات‌های رهاشده کلاهک‌های بارانی بودیم.

موشک های بالستیک شلیک شده به اسرائیل دارای کلاهک بارانی بود

کدخبر: 988270 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟