حزب‌الله لبنان بیش از ۱۰۰ هزار موشک از انواع مختلف دارد !

به گزارش رکنا، روزنامه عبری‌زبان معاریو امروز (یکشنبه) در گزارشی به نقل از نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت که حزب‌الله لبنان از سال 2006 به این سو اقدام به افزایش بسیار بالای تعداد موشک‌های خود کرده است.

نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی همچنین ابراز نگرانی کرده‌اند که این موضوع خطرات علیه جبهه داخلی این رژیم را افزایش دهد.

به گفته این نهادها، حزب‌الله لبنان هم اکنون بیش از 100 هزار فروند موشک از انواع مختلف دارد.

طبق این گزارش، حزب‌الله در جنگ 33 روزه 15 هزار موشک در اختیار داشت و چهار هزار موشک به سمت شمال فلسطین اشغالی شلیک کرد.

به نوشته معاریو، موشک‌های کاتیوشا با سر جنگی 20 کیلوگرم و برد 40 کیلومتری ساخت روسیه یکی از این موشک‌هاست که به گفته تحلیلگران غربی عمده نیروی موشکی حزب‌الله را تشکیل می‌دهد. حزب‌الله در جنگ 33 روزه هفت الی هشت هزار فروند از این موشک در اختیار داشت.

دیگر موشک مورد اشاره این روزنامه، موشک‌های پیشرفته فجر3 با سر جنگی 43 کیلو و برد 45 کیلوگرم است. موشک‌های فجر5 نیز با سرجنگی 90 کیلویی و برد 75 کیلومتری بخش دیگری از نیروی موشکی حزب‌الله را تشکیل می‌دهد.

معاریو در ادامه نوشت: زرادخانه موشکی حزب الله همچنین شامل فاتح-110 است، یک موشک بالستیک کوتاه برد ایرانی که به نظر می رسد نسخه متفاوتی از زلزال-2 باشد. برد این موشک 250 تا 300 کیلومتر است که آن را به یک سلاح دوربرد در فهرست موجودی حزب الله تبدیل می‌کند و دارای کلاهک جنگی تا 500 کیلوگرم است و با GPS هدایت می‌شود. بر اساس گزارش‌های موجود در غرب، ایران از اوایل سال 2007 چنین موشک‌هایی را در اختیار حزب الله قرار داده است.»

در این رابطه یک منبع نظامی عالی‌رتبه نیز به معاریو گفت که برای پیروزی مقابل حزب‌الله در جنگ آتی نمی‌توان فقط به نیروهای نظامی حاضر تکیه کرد و لازم است تا نیروهای ذخیره نیز آماده باشند.

او در ادامه گفت که برای این کار لازم است تا بودجه و امکانات کافی در اختیار ارتش صهیونیستی قرار گیرد و تعداد آموزش‌ها و مانورها نیز افزایش یابد.

منبع:تسنیم

 

آیا این خبر مفید بود؟