کوثری: رئیس جمهور باید منافع ملی و منافع مردم را در نظر بگیرد

به گزارش رکنا، محمداسماعیل کوثری ، با اشاره به ضرورت مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری، بیان کرد: ضمن درود و سلام به ارواح شهدا به ویژه شهدای خدمت و شهید آیت الله رئیسی باید بگویم که الگوگیری از اعمال و رفتار شهید بهشتی و یارانش منجر به امیدآفرینی در بین مردم می شود. ان شاءالله کاندیداها انتخابات ریاست جمهوری نیز بر این اساس کار را دنبال کنند. کاندیداها باید در رقابت های انتخاباتی برنامه خود را به شکل دقیق برای مردم تبیین کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: کاندیداها باید در بین مردم امیدآفرینی کنند البته امیدآفرینی واقعی نه اینکه به سراغ امیدآفرینی کاذب بروند. مردم باید احساس کنند که راه شهید رئیسی ادامه خواهد یافت. این امیدآفرینی سبب می شود تا مردم انگیزه بیشتری برای حضور در پای صندوق های رای داشته باشند. این رفتار اخلاق مدارانه کاندیداها منجر به حضور پرشورتر مردم در پای صندوق های رای خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر از ابتدای انقلاب تا به امروز رئیس جمهورهای مختلفی با نگاه های متفاوت روی کار آمدند. هیچ گاه حاکمیت گلچین نکرده است که چه کسی رئیس جمهور شود. همواره نظام برای رای مردم احترام قائل بوده است. این مردم هستند که در پای صندوق های رای رئیس جمهور آتی خود را انتخاب خواهند کرد؛ به عنوان مثال اولین رئیس جمهور ما بنی صدر بود. هییچ گاه کسی نگفت چرا مردم به بنی صدر رای دادند. حضرت امام (ره) همواره از ایشان حمایت کرد اما خودش ظرفیت نداشت و دست در دست منافقین گذاشت.

وی در ادامه تاکید کرد: افراد مختلفی روی کار آمدند تا به دولت سیزدهم رسید. شهید رئیسی خواسته ها و شعار های دقیق انقلاب را با دقت دنبال کرد. هیچ گاه حاکمیت رئیس جمهور را تعیین نکرده است. این مردم بوده اند که در پای صندوق رای رئیس جمهور خود را انتخاب کرده اند. مملکت متعلق به مردم است. هر کسی که مسئولیت می پذیرد نیز باید برای مردم کار کند.

وی افزود: این مردم هستند که باید بهترین کاندیدا را انتخاب کنند و مطمئن شوند که کار آنها دنبال خواهد شد. رئیس جمهور باید منافع ملی و منافع مردم را در نظر بگیرد. فلذا رای هر فرد در تعیین سرنوشت کشور موثر است. هر رای می تواند تغییر ایجاد کند. خود مردم با احساس مسئولیتی که دارند باید پای صندوق های رای حاضر شده و با نظر خود انتخاب کنند که چه کسی به آنها خدمت کند.

کدخبر: 1007035 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟