آیت الله رئیسی خدوم و خستگی‌ناپذیر بود

به گزارش رکنا  از دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در جلسه هیات عمومی این دیوان که با حضور قضات عالی رتبه برگزار شد، با اشاره به روایتی از امام رضا (ع)، اظهار داشت: کسی که از خداوند بهشت درخواست می کند اما در راه رسیدن به بهشت بر سختی ها و مشکلات شکیبایی ندارد، سعادتمند نخواهد شد.

وی افزود: رسیدن به هر کمالی مستلزم تحمل سختی ها و مشکلات متناسب با آن هدف است که عالیترین آن را امام رضا (ع) رسیدن به بهشت و زندگی جاودانه در جوار انبیاء و اولیاء دانسته است و در قرآن نیز به آن اشاره شده است.

منتظری افزود: امروز جهاد در راه خدا یکی از مهمترین و اساسی ترین راه‌های رسیدن به کمال است و جهاد فقط حضور در جبهه جنگ نظامی نیست بلکه انسان با مال، تبلیغ و با دور نگه داشتن خود از گناه و معصیت می‌تواند در راه کمال گام بردارد و ان شاءالله توفیق الهی در این زمینه شامل حال ما شود.

رئیس دیوان عالی کشور اضافه کرد: ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی و مردم بزرگوار ایران در راه نگه داشتن ارزش‌های معنوی و دستاوردهای انقلاب، در برابر سختی ها صبور بوده‌اند، جمهوری اسلامی ایران از پیروزی انقلاب سختی های اجتماعی و سیاسی فراوانی را پیش روی خود داشت که از دست دادن رئیس جمهور شهید و همراهانش نیز یکی از این مصائب بزرگ است اما رسیدن به نقطه مطلوب سختی هایی دارد که مستلزم تحمل، شکیبایی و تسلیم بودن در برابر مشیت امر الهی است.

منتظری با اشاره به حادثه شهادت آیت الله رئیسی و هیات همراهش، گفت: آیت الله رئیسی خستگی ناپذیر بود و در سفرهای استانی وقتی برای استراحت نداشت و در دولت نیز با همه مشکلات و انتقاداتی که علیه ایشان مطرح می‌شد با سعه صدر تحمل می‌کرد. او در جلسات خصوصی گاهی از این وضعیت گلایه می‌کرد اما در سخنرانی ها و ملاءعام، بنده هرگز ندیدم حرفی بزند و گلایه‌ کند.

رئیس دیوان عالی کشور گفت: امیدوارم خداوند متعال زمینه را فراهم کند و در انتخابات پیش رو ملت عزیز بتوانند یک جایگزین مناسب در جهت خدمت و آسایش مردم انتخاب کنند که در بالا بردن پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی در سطح بین المللی تلاش کند.

منبع:  ایرنا

کدخبر: 1002595 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟