به گزارش رکنا، قایق ماهیگیری ایرانی پس از حضور ماموران امداد و نجات واحد هماهنگی دریایی طرف پاکستانی از موج دریا خارج و در سلامت کامل به بندر «کراچی» منتقل شدند.

روابط عمومی آژانس امنیت دریایی پاکستان امروز با صدور بیانیه‌ای گفت: مرکز هماهنگی امداد و نجات دریایی در مقر آژانس امنیت دریایی پاکستان یک تماس اضطراری از سوی یک قایق ماهیگیری ایرانی با ۶ خدمه دریافت کرد.

در بیانیه مذکور آمده است: قایق صیادان ایرانی که به دلیل از کار افتادن موتور دچار مشکل شده بود، در دریا گرفتار و همزمان با امواج خروشان مواجه شدند.

اقدام فوری کشتی تجاری برای نجات ماهیگیران ایرانی

مرکز هماهنگی امداد و نجات دریایی پاکستان به عنوان اقدام یک فوری کشتی تجاری موسوم به "IVS SWINLEY FOREST" که در حال عبور از همان منطقه بود، هدایت شد تا در مجاورت قایق ایرانی بماند و کمک کند. همزمان کشتی آژانس امنیت دریایی پاکستان موسوم به BASOL نیز برای نجات سرنشینان ایرانی این قایق به محل اعزام شد.

ماموران امداد و نجات دریایی پاکستان با رسیدن به قایق سرگردان کمک های اولیه و غذا را به خدمه ایرانی داد و قایق را از امواج خارج و به همراه خدمه به سلامت به بندر کراچی منتقل شد.

آژانس امنیت دریایی پاکستان افزود که هماهنگی برای نجات موفق قایق ایرانی و سرنشینان آن بیانگر تعهد پاکستان به ایمنی جمعی دریانوردان است.

شایان ذکر است، فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اواخر دیماه سال گذشته با سفر به شهر بندری کراچی با مدیرکل آژانس امنیت دریایی پاکستان دیدار و پیرامون تقویت همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرد.

کدخبر: 804781
آیا این خبر مفید بود؟