شبیخون پلیس به 823 سارق حرفه ای در تهران + فیلم و عکس
حجم ویدیو: 45.79M | مدت زمان ویدیو: 00:06:15

به گزارش خبرنگار انتظامی رکنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران گفت: دومین طرح رعد سال 1401 با تلاش ماموران پلیس پیشگیری تهران به اجرا درآمد که در این طرح 3970 فقره اموال سرقتی کشف شد.

وی افزود در این طرح 33 باند سرقت و در مجموع 823 سارق حرفه ای دستگیر شدند و به 923 پرونده رسیدگی شد.

وی از کشف ۱۲۹ دستگاه خودرو و موتورسیکلت مسروقه نیز خبر داد و گفت: در مجموع ارزش ۳۹۷۰ قلم اموال مسروقه مکشوفه بالغ بر ۲۴۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ ، سه قبض ه اسلحه جنگی و شکاری و ۵۸۰ قبضه سلاح سرد نامتعارف نیز از متهمان دستگیر شده در این طرح کشف شده است.

پاکسازی ۹۳ پاتوق سارقان و مالخران

رحیمی با بیان اینکه ۸۵ پاتوق سارقان و محل‌های فروش اموال مسروقه نیز پاکسازی شد، گفت: همچنین هشت محل که به پاتوق مالخران تبدیل شده بود شناسایی و پاکسازی شد. پاکسازی این پاتوق‌ها با هماهنگی‌هایی با شهرداری انجام شد.

به گفته رحیمی ۱۱۴۷ لیتر مشروبات الکلی نیز در اجرای این مرحله از طرح رعد کشف شده است.

پاکسازی ۱۰۸ پاتوق مواد فروشان و معتادان

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری شش تن از اراذل و اوباش فعال در سرقت و ۵۴ تن دیگر از اراذل و اوباش که اقدام به ایجاد مزاحمت برای مردم و ناامنی در سطح شهر کرده بودند نیز خبر داد.

وی اضافه کرد: همچنین در این مرحله از طرح رعد ۱۰۸ پاتوق که به محلی برای حضور موادفروشان و معتادان متجاهر بدل شده بود شناسایی شده و مورد پاکسازی قرار گرفت.

رحیمی گفت: در مجموع ۳۲ درصد از دستگیرشدگان این طرح مربوط به سارقان قطعات لوازم خودرو، ۱۹ درصد سارقان اماکن خصوصی، ۱۸ درصد سارقان در حین سرقت ۹ درصد سارقان قاپ زن و چهار درصد سارقان منازل مسکونی بودند که از این افراد ۵۱۱ فقره سرقت کشف شد.

وی از دستگیری ۲۸۱ خرده فروش مواد مخدر نیز خبر داد و گفت: با آغاز فصل گرما از هفته گذشته طرح ویژه پلیس در بیش از ۲۰۰۰ پارک و بوستان تهران به اجرا درآمده و پلیس با افرادی که قصد مزاحمت برای شهروندان داشته باشند و همچنین اراذل و اوباش و خرده فروشان مواد مخدر برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه به اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با قاچاق کالا نیز اشاره کرد و گفت: ۳۱ قاچاقچی کالا نیز در این طرح دستگیر و به ۲۹ پرونده قاچاق نیز رسیدگی شد. در مجموع ۱۴۴ هزار و ۱۷۷ قلم انواع کالای قاچاق به ارزش ۱۰۵ میلیارد ریال کشف و ضبط شد.

اجرای مرحله جدیدی از طرح اقتدار بزودی

رحیمی درباره اجرای طرح‌های برخورد با اراذل و اوباش گفت: طرح‌های پلیس برای برخورد با اراذل و اوباش بطور مستمر ادامه خواهد داشت و به زودی نیز مرحله جدیدی از طرح اقتدار- طرح برخورد با اراذل واوباش- به اجرا در می‌آید.

آیا این خبر مفید بود؟