فیلم آتش سوزی مهیب در محله اتابک/ نجات از یک قدمی مرگ
حجم ویدیو: 3.91M | مدت زمان ویدیو: 00:00:31

 سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی شدید در یک ساختمان دو طبقه در محله اتابک خبر داد و گفت: آتش‌نشانان در این عملیات، دو نفر از افراد محبوس شده میان شعله‌های سرکش آتش را نجات دادند.

سید جلال ملکی با اعلام خبر آتش‌سوزی شدید در یک ساختمان قدیمی در محله اتابک، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت 22:21 شب گذشته (28 آبان) یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان قدیمی واقع در محله اتابک، خیابان ذوالفقاری، بالاتر از خیابان منصور به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شدند.

به گزارش رکنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به حضور نخستین گروه از آتش‌نشانان در مدت زمان سه دقیقه در محل حادثه، افزود: محل حادثه یک ساختمان قدیمی دو طبقه به وسعت حدودی 100 متر بود که یک مغازه نیز (در مجاورت با خیابان) در آن وجود داشت.

ساختمان قدیمی محله اتابک در آتش سوخت

وی تصریح کرد: در قسمت پشتی این منزل یک حیاط کوچک و قسمت انتهایی آن یک بنای دو طبقه وجود داشت که از طبقه همکف آن به عنوان کارگاه تولید کیف و مصنوعات پارچه‌ای و چرمی و از طبقه دوم به عنوان محل استراحت کارگران استفاده می‌شد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اشاره به قرارگیری مقادیر زیادی از کالاهای تولیدی و مواد اولیه مانند توپهای پارچه در راهرو، حیاط و طبقات این منزل، گفت: 6 تا هفت کارگر در کارگاه مذکور کار می‌کرده و شب‌ها در طبقه دوم استراحت می‌کردند.

وی متذکر شد: در زمان حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، تمام ساختمان مذکور به جز مغازه کاملاً شعله‌ور و ظاهراً پیش از حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، انفجاری نیز روی داده بود.

به گفته ملکی، همزمان با حضور آتش‌نشانان نیز یکی، دو انفجار در محل حادثه روی داد که علت آن می‌تواند به دلیل وجود مواد قابل اشتعال مانند بشکه‌های چسب در محل حادثه باشد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران ادامه داد: چند کارگر موفق به خروج از محل حادثه شده بودند اما ظاهراً دو نفر از آنها در وضعیت بسیار ناایمنی محبوس شده بودند که آتش‌نشانان، همزمان با خاموش کردن آتش، توانستند با احتیاط کامل به محل حضور این افراد دسترسی پیدا کنند.

وی بیان کرد: خوشبختانه این دو نفر زنده اما در شرایطی دچار مصدومیت و سوختگی شده بودند، توسط آتش‌نشانان از محل حادثه خارج شدند همچنین کارگر دیگری نیز مقابل در حضور داشت و دچار مصدومیت شده بود.

آتش سوزی

آتش سوزی

آیا این خبر مفید بود؟