تهران تا ساعتی دیگر غرق در گرد و غبار می شود

گرد و غبار / تهران غرق در و غبار خواهد شد. گرد و غبار از استان البرز به تهران خواهد رسید. هم اکنون گرد و غبار در منطقه 19 تهران، وضعیت هوا را به شدت خطرناک کرده است. تا ساعاتی دیگر تمام تهران دچار گرد و غبار خواهد شد. گرد و غبار در تهران وضعیت حادی را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش رکنا، هم اکنون وضعیت هوای منطقه ١٩ بسیار خطرناک است، اما به نظر می رسد تهران تا ساعتی دیگر غرق در گرد و غبار شدید شود. شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا در وزارت بهداشت در این باره گفت: به دنبال وزش باد شدید از سمت استان البرز گرد و غبار به سمت تهران حرکت کرده و اکنون شاخص هوا در منطقه ١٩ تهران به عدد ۴٢٠ و وضعیت خطرناک رسیده است.

وی افزود: اکنون وضعیت شاخص هوا در کرج هم در حال خطرناک قرار داد و میدان دید به زیر ۴٠٠ متر رسیده است. در ادامه بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی به دنبال وزش باد، گرد و غبار سایر مناطق تهران را هم در برخواهد گرفت و ورزش باد تا چند ساعت ادامه خواهد داشت و پس از آن از تهران خارج خواهد شد.

شاهسونی تاکید کرد: شهروندان تهرانی و کرجی به ویژه گروه‌های حساس، سالمندان، کودکان و مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟