اولیای دم مقتول از قصاص قاتل فرزندشان گذشتند / در پاسارگاد رخ داد

به گزارش رکنا، حجت الاسلام سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس اظهار کرد: بر اثر نزاع بین دو جوان با سلاح سرد در شهرستان پاسارگاد یک فقره قتل عمد رخ می‌دهد که پس از صدور حکم محکومیت قاتل و تأیید تجدید نظر و نیز وصول استیذان حکم اعدام، این پرونده جهت ایجاد مصالحه به شعبه شورای حل اختلاف پاسارگاد ارجاع و اعضای این شعبه وارد مراحل ایجاد صلح و سازش بین دو خانواده شدند.

او افزود: با تلاش مجدانه رئیس حوزه و اعضای شعبه شورای حل اختلاف پاسارگاد و برگزاری جلسات متعدد با خانواده‌ی اولیای دم، در نهایت در تاریخ سوم شهریورماه امسال پرونده منجر به رضایت شد.

موسوی با بیان اینکه ورود ریش سفیدان و معتمدان محلی به پرونده‌های صلح و سازش علاوه بر کاهش مراجعات مانع درگیری و اختلافات در سطح جامعه نیز می‌شود، گفت: شورا‌های حل اختلاف رسالت ارزشمندی را انجام می‌دهند و آن تقویت فرهنگ صلح و سازش و حفظ روحیه اخوت و برادری است که این اقدام در نزد خداوند متعال اجر فراوانی دارد.

این مقام قضایی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم افزود: در آیات الهی نیز تأکید ویژه‌ای بر صلح و سازش در جامعه شده و اقداماتی از این دست می‌تواند تأثیر بزرگی بر ارتقای صلح و سازش در جامعه داشته باشد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟