اخذ مالیات ۱۰ درصدی از سود سپرده بانکی؟/ توضیحات سازمان امور مالیاتی

به گزارش رکنا،‌ سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: پیرو انتشار برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر اخذ مالیات ده درصدی از سود سپرده بانکی اشخاص حقیقی نزد بانک‌ها و موسسات اعتباری، به آگاهی می‌رساند، منشأ این شایعات یکی از احکام پیشنهادی در پیش نویس لایحه موسوم به «مالیات مجموع درآمد» است که هم اکنون در مراحل اولیه کارشناسی قرار دارد و سازمان امور مالیاتی نیز مخالف این پیشنهاد است.

لازم به ذکر است طبق بند ۲ ماده ۱۴۵ قانون مالیات های مستقیم، سود سپرده بانکی اشخاص حقیقی از پرداخت مالیات معاف است.

آیا این خبر مفید بود؟