ماکارونی احتکار نشد، همه درجریان بودند

به گزارش رکنا اقتصادی، قاسمعلی حسنی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران دراین باره اظهار داشت: خوشبختانه از شنبه توزیع ماکارونی در سطح خرده فروشی ها و بنکداری ها قیمت ماکارونی با جدید اغاز شده است.

وی در ادامه افزود: ما در باره ماکارونی با کمبود مواجه نبودیم و فقط مسئله ای که بود با هماهنگی دولت و شرکت‌های تولیدکننده قرار بود نرخ جدید ایجاد شود که آن هم ایجاد شد. ماکارونی هم چند روزی در توزیع به صورت کارشناسی شده و مدیریت شده به بازار کمتر داده شد و حالا با قیمت جدید و با یک اختلاف ۱۹۱ درصدی در بازار موجود است.

حسنی با بیان اینکه نه تولید ئدر کارخانجات متوقف شده بود و  نه کمبود ماده اولیه وجود داشت اظهار کرد: برای اصلاح قیمت‌ها و اینکه بار از روی دوش کارخانه‌ها برداشته باشد و قیمت‌ها اصلاح شود چند روزی توزیع ماکارونی  متوقف شد تا بعد از مذالکرات و جلسات با قیمت های جدید روانه بازار شود.

وی افزوئ: درباره بسته ماکارونی با توجه به این که حساسیت بالایی وجود داشت با هماهنگی دولت، سازمان تعزیرات ،سازمان بازرسی، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزایش قیمت انجام گرفت این یعنی که هیچ کارخانه  نخوابیده او بحث احتکار وجود نداشته و اصلاح قیمت در کار بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟