خاویار کیلویی 16 میلیون تومان !

به گزارش رکنا، انتشار اولین خبر از قیمت 16 میلیون تومانی ماهی خاویار آنقدر جنجالی بود که خیلی سریع در همه خبرگزاری ها بازتاب گسترده ای به همراه داشت. اما ماجرای این قیمت نجومی مربوط به خود ماهی خاویار نبود و منظور ناصر کرمی راد مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات قیمت خاویار فیل ماهی ها بود.

ناصر کرمی راد مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات در گفت و گو با خبرنگار رکنا درباره خبری که منتشر شده بود عنوان کرد: خبری که در ابتدا منتشر شد اینطور برداشت شد گفته ام سال گذشته طبق آمار گمرک ایران، بیش از ۴ تن خاویار پرورشی و بالای یک هزار تن گوشت ماهیان خاویاری به ارزش بالای ۱۶ میلیون دلار از کشور صادر شده است.

وی در ادامه افزود: اما قیمت گوشت خاویار  16 میلیون تومان نیست، قیمتی که عنوان شده است قیمت خاویار فیل ماهی است، خاویاری که  یکی از ارزشمندترین خاویار دنیاست و  برند  آن به نام ایران است. قیمت خاویار بر اساس انواع ، سایز و قُطر تخمک ها ارزش گذاری می شود.

وی با بیان این که  در ده سال گذشته کشورهای حوزه دریای خزر با ممنوعیت صید ماهی خاویار روبه رو شدند، سازمان شیلات برنامه ای برای توسعه پرورش ماهیان خاویاری را آغاز کرد و درحال حاضر در 22 استان کشور بیش از 175 مزرعه ماهیان خاوریای فعال داریم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟