رکورد مصرف برق شکسته شد

به گزارش رکنا، مصطفی رجبی مشهدی از احتمال ثبت نصاب جدید نیاز مصرف برق کشور خبر داد و با بیان اینکه در دو روز گذشته تقاضای مصرف برق از ٧٦ هزار مگاوات عبور کرده است، خاطرنشان کرد: روزهای بسیار گرمی را سپری می کنیم و اوج تقاضای مصرف برق به بیش از ٧٧ هزار مگاوات رسیده است.

وی افزود: در روزهای آینده استمرار روند افزایش دما را خواهیم داشت که با توجه به برگزاری کنکور سراسری، در این شرایط همکاری و همراهی مشترکان می‌تواند در تامین پایدار برق کمک شایانی داشته باشد.

رجبی مشهدی با اشاره به ارسال پیامک هایی به مشترکان در خصوص افزایش شدید مصرف برق در برخی مناطق تاکید کرد: شبکه برق کشور پایدار بوده و ارسال پیامک ها صرفاً با هدف اطلاع مردم از روند افزایشی مصرف برق و درخواست همکاری بیشتر برای مصرف بهینه برق انجام شده است.

شرکت توزیع برق تهران بزرگ: مصرف برق به مرز هشدار رسید!

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: "به اطلاع مشترکان می رساند به دنبال افزایش کم سابقه دمای هوا، میزان مصرف برق در کشور افزایش بسیار زیادی پیدا کرده و به مرز هشدار نزدیک شده است."

در این اطلاعیه آمده است: "کارکنان خدوم شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ شبانه روز در تلاشند تا کوچک ترین اختلالی در تامین برق مورد نیاز مشترکان برق پایتخت ایجاد نشود اما حفظ پایداری شبکه بدون همراهی هموطنان امکان پذیر نخواهد بود لذا درخواست می گردد به منظور همراهی در توزیع عادلانه انرژی اکیدا از استفاده از وسایل برقی پرمصرف همچون ماشین لباسشویی، اتو و جاروی برقی و استفاده از دور تند کولرهای آبی در ساعات اوج مصرف به ویژه در ساعات 11 تا 17 خودداری و در صورت استفاده از کولرهای گازی و سامانه های سرمایشی پرمصرف، دمای سامانه سرماساز را بر روی عدد 25 یا 24 درجه سانتیگراد تنظیم نمایید."

گفتنی است، تا پیش از این، رکورد تقاضای لحظه ای مصرف برق به روز شنبه 16 تیرماه باز می گردد که با ثبت تقاضای مصرف لحظه ای برق به میزان 76 هزار و 737 مگاوات، همه را در شگفتی فرو برد و رشد 4.5 درصدی را در پیک امسال رقم زد.

اما روز گذشته (سه شنبه 19 تیرماه) این رکورد هم شکست تا عجایت برقی تابستان امسال ادامه دار شود. در ساعت 14:16 روز گذشته تقاضای لحظه ای مصرف برق به 77 هزار و 151 مگاوات رسید تا رکورد جدیدی در تاریخ مصرف برق کشور رقم بخورد.

روز گذشته به منظور پایداری شبکه برق در شرایط ثبت نصاب جدید تقاضای برق، رکورد پیک سایی (جابه جایی بار شبکه) هم شکسته شد و برای نخستین بار در کشور، 12 هزار و 876 مگاوات در لحظه پیک، جابه جایی بار صورت گرفت.

کدخبر: 1017276 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟