واریز 6800 میلیارد تومان احکام جزای نقدی به خزانه

به گزارش رکنا به نقل از قوه قضاییه، احمد اصانلو گفت: سازمان تعزیرات صرفا یک مرجع رسیدگی به تخلفات است یعنی اگر نظارت، بازرسی و کشف و رسیدگی به تخلف را چهار حلقه اصلی تنظیم بازار بدانیم، سه حلقه وظیفه سازمان تعزیرات حکومتی نیست و متولی اصلی نظارت و کشف بازرسی با اتاق اصناف، سازمان حمایت و وزارت جهاد کشاورزی است و سازمان تعزیرات حکومتی صرفا یک مرجع برای رسیدگی به تخلفات است که بر اساس گزارش دستگاه‌های یاد شده، حکم صادر می‌کند.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی در راستای کمک به دستگاه‌های متولی نظارت و حمایت از حقوق مردم و با رویکرد کار جهادی، به صورت میدانی برای کشف تخلف حضور پیدا کرد و روسای شعب در قالب گشت‌های مشترک نظارت به عمل آوردند که در پیشگیری و مبارزه با تخلفات گران‌فروشی و احتکار تاثیر بسیاری داشت.

اصانلو با اشاره به اقدام سازمان تعزیزات حکومتی در راستای حمایت از تولید گفت: در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار سال، قرارگاه تحقق شعار سال تشکیل داده شد که در این قرارگاه، واحدهای تولیدی که پرونده تعزیراتی داشتند و رای‌هایی داشتند که ممکن بود در امر تولید آن‌ها خللی ایجاد کند، به نحوی مدیریت شد که از ظرفیت‌های تولید استفاده شود و علاوه بر اجرای رای، به تولید آسیبی وارد نشود و مساعدت‌های قانونی شامل حال آن‌ها شد که نتیجه‌اش رشد تولید و ایجاد اشتغال بود.

وی افزود: در سال گذشته برنامه‌ریزی ویژه‌ای در راستای اجرای احکام صورت گرفت. پرونده‌هایی که سال‌ها علی رغم تکلیف قانونی اجرا نشده بود، با مدیریت صحیح اجرا شد، همچنین در مجموع اجرای احکام جزای نقدی باید هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به خزانه دولت واریز می‌شد که این امر صورت نگرفته بود، اما با کار جهادی و بهبود عملکرد ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به خزانه واریز شد، که چند برابر مبلغی بود که باید واریز می‌شد.

اصانلو در پایان گفت: همچنین سال گذشته اقدام ویژه‌ای برای تعیین تکلیف اموال تملیکی صورت گرفت و با دستور ویژه رئیس قوه قضاییه و شهید جمهور، تقریبا دیگر هیچ کالای تعیین تکلیف شده‌ای نداریم و روال عادی کالا و طبیعی است.

کدخبر: 1005590 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟