سخنگوی شورای شهر: ساخت مسجد در پارک قیطریه مطالبه مردمی از زمان شهرداری کرباسچی است / کرباسچی: قرار بر ساخت مسجد نبود

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، صبح امروز در صحن علنی شورای شهر تهران ، علیرضا نادعلی ، رئیس کمیته فرهنگی شورا، اعلام کرد: در پارک قیطریه شهرداری تنها زمین را در اختیار قرار می‌دهد و باید بگویم که این مسجد در شمالی ترین نقطه پارک ساخته می‌شود و از دوره مدیریت آقای کرباسچی در شهرداری تهران ساخت این مسجد در قیطریه از سوی مردم و خیرین منطقه درخواست و حتی این موضوع به شهرداری ارائه شده بود.

ساختار نمازخانه با مسجد خیلی متفاوت است، پارک نمازخانه دارد

این اظهارات در حالی مطرح شده است که غلامحسین کرباسچی ، شهردار اسبق تهران در گفت و گو با رکنا در این خصوص گفت: آن زمان مردم درخواست نمی کردند که در پارک ها مسجد ساخته شود و مرکز رسیدگی به امور مساجد و... چنین درخواست هایی داشتند. چیزی که در آن زمان رخ داد این بود که نمازخانه درست کنیم نه مسجد. ساختار نمازخانه با مسجد خیلی متفاوت است و در این پارک قیطریه نماز هم وجود دارد که داخل ساختمان فرهنگسرای ملل است. اما مسجد کاربردهای دیگری دارد و مراسماتی در آن برگزار می شود و مالکیت آن هم تغییر می کند. 

وی در ادامه تاکید کرد: مرکز رسیدگی به امور مساجد معمولا درخواست هایی را برای ساخت مسجد می دهد؛ چراکه آنها احساس می کنند اگر جاهایی که جمعیت زیادی وجود دارد مسجد بسازند، مردم به آنجا مراجعه می کنند، در حالی که اگر امور مساجد روی همین مساجدی که فعلا وجود دارند تمرکز کند و به آنها رسیدگی کند، رغبت برای حضور در مسجد بیشتر می شود.

کرباسچی همچنین در پایان در پاسخ به اینکه اگر وی در حال حاضر شهردار تهران بود در چنین شرایطی که با کنش اجتماعی مردمی مواجه می شد که دغدغه شان حفظ درخت ها و نهال های یک پارک بود چه واکنشی نشان می داد، گفت: عملکرد من در زمان تصدی من بر شهرداری تهران ، روشن است، آن زمان نورپردازی، گل کاری، برداشتن حصارها و شبانه روزی کردن پارک ها را در دستور کار خودمان قرار دادیم و اینها چیزهایی بودند که مورد استقبال مردم قرار گرفتند. 

کدخبر: 984970 ویرایش خبر
لینک کپی شد
زهرا علی هاشمی دبیر گروه: آزاده مختاری
آیا این خبر مفید بود؟