تحقق سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش در سال جدید

به گزارش رکنا، متن پیام رضامراد صحرایی در ادامه آمده است:‌

«یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل والنهار، یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

بار دیگر نسیم دلنواز  بهار طبیعت بر  جهان وزیدن گرفت و آیات الهی را در مقابل دیدگان همگان به نمایش گذاشت. تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن کریم فرصتی کم نظیر برای پرداختن به سیر آفاق و انفس، بازنگری در گذشته و برنامه‌ریزی برای آینده است. این دو عید بزرگ را به محضر بقیة الله الاعظم، نایب بر حقش و همه ایرانیان، به ویژه معلمان و دانش آموزان عزیز تهنیت و شادباش عرض می‌کنم.

سال ۱۴۰۲ سالی پرفراز و نشیب برای آموزش و پرورش کشور بود، در این سال شاهد اتفاقاتی امید بخش و مهم مانند پشت سرگذاردن فصلی مهم از رتبه‌بندی معلمان عزیز که نوید آینده‌ای امیدآفرین برای ادامه این طرح است، بودیم. استقرار نظام تاثیر معدل امتحانات نهایی در نتایج کنکور گامی مهم برای تحقق عدالت آموزشی محسوب می شود و رسیدن به میانگین بهره‌برداری از ۸ مدرسه نوساز در هر روز از اهتمام دولت مردمی به مدرسه سازی و اعتماد خیرین مدرسه ساز به آموزش و پرورش حکایت می کند.

در این سال آزمون های استخدامی به شکلی نوین به اجرا در آمد و  تحولات دانشگاه فرهنگیان نشانه تغییر رویکرد از شیوه تامین معلم به تربیت معلم در کشور بود. در این سال اگر چه اخباری تلخ نظیر شهادت جمعی از دانش آموزان و معلمان  عزیز در حادثه تروریستی ۱۳ دی کرمان کام خانواده بزرگ آموزش و پرورش را تلخ کرد اما رویش‌های بزرگ قرآنی و گام های بلند در مسیر احیای امورتربیتی و پیاده سازی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نوید استمرار راه این عزیزان را دارد.

در سال ۱۴۰۲ همه تلاش خود را برای رفع کاستی ها به کار بستیم اما این امر نیازمند زمان است و اطمینان داریم با همت همه فرهنگیان عزیز و تلاشی مضاعف در امسال به نتایج مبارکی دست خواهیم یافت.  سال ۱۴۰۳ را با توکل، همت و تلاشی مضاعف آغاز می‌کنیم و امیدواریم در این سال با مشارکت آحاد مردم بتوانیم در جهت تحقق سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش گام های بلندی برداریم.»

 

کدخبر: 982101 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟