استاندار تهران همیار افتخاری محیط زیست شد

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، در حاشیه مراسم رونمایی از کشفیات یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در سال 1401، کارت همیار محیط زیست و پوشش سازمانی محیط بانی از سوی علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان به استاندار تهران اهدا شد.

علیرضا فخاری استاندار تهران نیز در ادامه با تاکید بر اینکه حفاظت از محیط زیست یک کار انسانی برای بقا و ادامه حیات انسان ها و حیات وحش است اظهار داشت: خوشحالم از اینکه امروز و در کنار محیط بانان به همیاری محیط زیست مفتخر شدم و از این طریق خود را در یک موقعیت جدیدتری برای دفاع از حقوق عمومی مردم در قالب حفاظت از محیط زیست می بینم چرا که حفاظت از محیط زیست و طبیعت ایران یک اصل جدی و مهم است که فرصت را فراهم می کند تا مردم زندگی بهتر و سالم تری داشته باشند.

استاندار تهران همچنین در ادامه با تشریح اهمیت شغل و کارکرد محیط بانی ، هوشیاری و سلامت روح و روان محیط بانان برای حفاظت از محیط زیست را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: اگر خدایی ناکرده محیط بانی وظایفش را نادیده بگیرد همه زحمات برای حفظ محیط زیست به هدر خواهد رفت.

وی تصریح کرد: باید شغل محیط بانی سختی و همه جوانب کارشان در افکار عمومی بیشتر تبیین شود.

غرس نهال یادبود شهدای محیط زیست و رهاسازی پرندگان با حضور استاندار تهران با حضور استاندار تهران همچنین چند نهال به یاد شهدای محیط بان سازمان حفاظت محیط زیست غرس شد و دو پرنده از گونه دلجه پس از تیمار رهاسازی شده و به آغوش طبیعت بازگشتند.

فخاری با ابراز خرسندی از رهاسازی این دو پرنده در طبیعت تهران خاطر نشان کرد: احساس اینکه هر موجودی که خود را در فضای آزاد می بیند و به آن احساس بزرگی و شکوه دست می دهد برای خود آن موجود و انسان بسیار لذت بخش است.

وی گفت: موجودات خالق پروردگار هستند و در آفرینش الهی سهیم هستند و نباید به هیچ وجه در شرایط اسارت زندگی کنند و نباید زندگی آن ها از سوی انسان به مخاطره بیفتد چرا که زیبایی طبیعت با حیات وحش دو چندان می شود.

این گزارش همچنین می افزاید: علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز درابتدای بازدید امروز استاندار تهران از مجموعه محیط زیست استان تهران ضمن خیرمقدم به تشریح آخرین وضعیت محیط زیست استان تهران در حوزه های مختلف پرداخت.

کدخبر: 878066
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟