افزایش مراجعه کودکان مبتلا به آنفلوآنزا به بیمارستان/ کمبودهای نوسانی دارو و سرُم

به گزارش رکنا به نقل از فارس، رضا شروین بدو رئیس بیمارستان مرکز طبی کودکان درباره وضعیت تخت‌های بیمارستانی با توجه به شیوع بیماری آنفلوآنزا توضیح داد: مرکز طبی کودکان بیمارستان فوق تخصصی در کشور بوده و ما از همه کشور مراجعه داریم. بنابراین در اکثر موارد بیش از ظرفیت بیمارستان پذیرای بیماران هستیم و اکنون با ورود موج آنفلوآنزا تعداد مراجعین بیشتر شده است.

وی گفت: مراجعین اورژانس بیمارستان به ۸۰۰ بیمار در روز می‌رسد و در انواع کلینیک های فوق تخصصی این تعداد به هزار بیمار نیز می‌رسد که همه بیماری‌ها را شامل می‌شود.

شروین بدو در پاسخ به این پرسش که شاهد مراجعه تعدادی از بیماران مبتلا به پنوموکوک ثانوی نیز هستیم افزود: در همه گیری بیماری‌های ویروسی میکروب‌ها به صورت فرصت طلبانه عمل می‌کنند و پس از عفونت ویروسی ممکن است عفونت میکروبی نیز مشاهده شود.

وی با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی اعم از شست‌وشوی دست، اطمینان از تهویه مناسب، استفاده از ماسک و مراجعه به موقع به پزشک در صورت مشاهده علائم بیماری کمک زیادی به کاهش شیوع بیماری و عدم ابتلا به بیماری خواهد کرد گفت: رعایت نکات بهداشتی مربوط به همه اعضای خانواده است، همچنین توصیه می‌شود کودکان واکسیناسیون خود را انجام دهند.

شروین بدو با بیان اینکه داروهای مورد نیاز بیماران تامین شده است تصریح کرد: ممکن است در زمینه برخی داروها با کمبودهایی مواجه باشیم اما مشکل دارویی حاد نبوده است، در برخی مواقع سرم‌ نیز کمبود وجود دارد که امیدوارم این مشکل به زودی رفع شود. در برخی از انواع داروهای خاص نیز کمبود وجود دارد که امیدوارم سازمان غذا و دارو این معضل را رفع کند.

کدخبر: 845297
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟