آمار کرونا در ایران تا امروز بیست و دوم آبان ماه / کرونا جان 124 ایرانی دیگر را گرفت

آمار کرونا در ایران همچنان از مرگ روزانه بالای سر مبتلا به این ویروس را خبر می دهد. واکسن در کشور موجود است ولی عده ای تمایل به واکسن زدن ندارند و این واکسینه نشدن ها و کمرنگ شدن رعایت پروتکل های بهداشتی مانع رسیدن زودتر به مهار کرونا و آمار کرونا را همچنان بحرانی نشان می دهد. آمار کرونا در جهان نیز روند مهار کننده ای ندارد. جامعه جهانی از کرونا و محدودیت های و شکست های اقتصادی آن خسته شده اند ولی آمار کرونا اجازه خسته شدن و رعایت نکردن و واکسینه نشدن را نمی دهد.

به گزارش رکنا،  وزارت بهداشت آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا و آمار واکسیناسیون در ایران را تا امروز بیست و دوم آبان ماه اینگونه اعلام کرد:

تا کنون ۵۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۵۳۳ نفر دُز اول، ۴۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۶۸ نفر دُز دوم و ۴۲۱ هزار و ۳۹۹ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۹۸ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۴۰۰ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۶۲۱ هزار و ۱۵۴ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز ۲۲ آبان ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۳۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۸۴ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۳۱ هزار و ۵۷۵ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۸ هزار و ۴۲ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۵ میلیون ۶۸۳ هزار و ۴۵۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۵۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۳۶ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۲۸۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۶ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۸۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۲ شهر در وضعیت زرد و ۱۱۳ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟