آمار کرونا در ایران تا امروز سوم مهرماه / 280 ایرانی دیگر جانباختند

آمار کرونا در ایران / وضعیت مرگ و میر کرونایی در ایران نسبت به ماه های گذشته بر اساس آمار کرونا کاهش یافته است. آمار کرونا نشان از آن دارد که این ویروس همچنان جان صدها ایرانی را نشانه گرفته است. آمار کرونا در ایران خبر از ابتلا بالا با وجود سرعت گرفتن واکسیناسیون دارد. آمار کرونا تاکید دارد که همچنان مردم باید دقیق پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وزارت بهداشت اعلام کرد:تا کنون ۳۴ میلیون و ۵۶۹ هزار و ۶۸۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۵ میلیون و ۲۱۹ هزار و ۸۲۴ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴۹ میلیون و ۷۸۹ هزار و ۵۰۴ دُز رسید.

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

از دیروز تا امروز ۳ مهرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۸۴۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۶۷ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۷۲۸ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱۹ هزار و ۷۲ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۴ میلیون ۹۲۰ هزار و ۹۷۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

۶ هزار و ۴۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۳۱ میلیون و ۶۵۳ هزار و ۷۹۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۲۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۲۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۶۵ شهر در وضعیت زرد و ۳۰ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

در 24 ساعت گذشته، 688 هزار و 832 دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شد و آمار کامل واکسیناسیون به 49 میلیون و 789 هزار و 504 دُز رسید.

گفتنی است، تا کنون 41.4 درصد جمعیت کشور حداقل یک دُز واکسن کرونا دریافت کرده اند، اما دُز دوم واکسن تنها به 18.2 درصد جمعیت کشور تزریق شده است.

آیا این خبر مفید بود؟