دختر 12 ساله، آغازگر محافظت از محیط زیست بین دانش آموزان مسجدسلیمان/ با کاشت 300 نهال + صوت
حجم ویدیو: 13.92M | مدت زمان ویدیو: 00:01:53

درختکاری از اقدامات ارزشمند دوست داران محیط زیست است. علاوه بر 15 اسفندماه که روز درختکاری است، مردم در سایر فصول سال نیز می توانند به درختکاری اقدام کنند. بر کسی پوشیده نیست که درختکاری فواید بی نظیری برای محیط زیست دارد. امید است با درختکاری به سلامت ریه های زمین که همان جنگل ها هستند نیز اهتمام داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، فاطمه منصوری، دانش آموز فعال همیار محیط زیست و عضو انجمن همیاران با کاشت و پرورش 300 نهال از نوع مرکبات و گونه ‌های بومی، آغازگر طرح تابستان سبز 1400 شد.

فاطمه منصوری منتخب جایزه محیط زیستی دکتر رادمنش ضمن دعوت از سایر دانش آموزان و علاقمندان به محیط زیست به اجرای طرح تابستان سبز، نهال ‌ها را به منظور کاشت در درون و پیرامون شهر به نهالستان اداره محیط زیست اهدا کرد.

گفتنی است، طرح‌ تابستان سبز از زمان شیوع بیماری کرونا از سوی انجمن همیاران محیط زیست شهرستان مسجد سلیمان آغاز شده است و هدف آن رشد و توسعه فضای سبز درون شهر و ایجاد کمربند سبز در اطراف شهر است. در این طرح علاقمندان با کاشت و پرورش بذر می‌ توانند در توسعه فضای سبز سهیم باشند.

درختکاری

هوشنگ عالی نسب، مدیر انجمن همیاران محیط زیست مسجد سلیمان در تشریح اقدام نوجوان مسجد سلیمانی گفت: دانش آموز مسجد سلیمانی با کاشت 300 اصله نهال مرکبات و گونه های بومی، آغازگر طرح تابستان سبز 1400 شد. این اقدام می تواند در راستای حفظ محیط زیست و ارتقای کیفیت هوا گام بزرگی باشد.

خبرنگار رکنا با این دانش آموز 12 ساله اهل مسجد سلیمان گفت و گویی داشت که در زیر می خوانید:

خودتان را معرفی کنید و در مورد طرح تابستان سبز 1400 بفرمایید

فاطمه منصوری هستم، 12 ساله هستم و امسال وارد پایه هفتم خواهم شد. طرح تابستان سبز 1400 طرحی است که در فصل تابستان برگزار می شود و هرکس می تواند به نوبه خود نهال های بومی  منطقه و مرکبات شهر خود را در منطقه ای مشخص شده پرورش دهد.

از چه زمانی شروع به درختکاری کردید؟

از زمان شیوع کرونا و قرنطینه های خانگی شروع به کاشت نهال کردم و تا کنون تعداد این نهال ها به 300 اصله رسیده است.

هدف شما از این اقدام چه بود؟

توسعه فضای سبز شهری و کمک به ارتقای سطح فرهنگی جامعه در راستای سنت درختکاری هدف من از این کار بود.

آیا حمایتی از شما برای حفظ درختانی که کاشته شده است خواهد شد؟

بله تقریباً، انجمن همیاران محیط زیست مسجد سلیمان نسبت به حفظ و نگهداری این درختان به ما کمک می کند.

پیام شما برای همسالان و دوستان و هموطنان تان جهت حفظ محیط زیست و اقدام مفید درختکاری چیست؟

من به همه مردم پیشنهاد می کنم تا برای حفظ سلامت زندگی همه انسان ها، اقدام به کاشت نهال کنند. به عبارتی از دانه هایی که از مصارف خانگی آن هاست می توانند، نهال بکارند و با این نهال هوای محیط زیست خود و دیگران را سالم و بهبود بخشند.

آیا این خبر مفید بود؟